O nas

O NAS

„Wesoła Ludwiczka” to nazwa naszego przedszkola, naszej bajkowej Krainy, w której panuje wesołość, humor i przyjaźń. Wesoła Ludwiczka to bohaterka opowiadania Anny Świrszczyńskiej, dziewczynka pełna życzliwości wobec otaczającego ją świata, żyjąca wśród przyjaciół, dla których zawsze ma otwarte serce. Wesoła Ludwiczka swoim postępowaniem ukazuje nam wzajemne powiązania ludzi i przyrody, koleżeństwo i pomoc innym w potrzebie. To właśnie jej postawa, jej dobroć i serdeczność sprawiły, że nasze przedszkole nazwaliśmy Jej imieniem, imieniem Wesołej Ludwiczki.

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność 1 marca 1991r. Nazwę i numer przyjęło po zlikwidowanym i przeniesionym przedszkolu dwuoddziałowym.

Przedszkole posiada 5 sal dydaktycznych.
Tworzone grupy dzieci są zbliżone pod względem wieku.

Co najmniej jeden nauczyciel towarzyszy dzieciom przez wszystkie lata pobytu w przedszkolu.

Przedszkole nr 124 w Poznaniu zlokalizowane jest na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej. Obszerny budynek i bezpieczny plac zabaw stwarza dzieciom doskonałe warunki pobytu i zabawy.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Sale zabaw wyposażone są w nowoczesne sprzęty, zabawki i pomoce dydaktyczne. Przy każdej z sal znajduje się przestronna łazienka.

Dzieci korzystają z trzech posiłków: śniadanie o godz. 8.30; drugie  śniadanie o godz. 11.00; obiad o godz. 13.30.
Posiłki dostosowane są do zapotrzebowania kalorycznego małego dziecka, są smaczne i wartościowe. 

Przedszkole jest czynne codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00.

Dzieci można przyprowadzać do godz. 8.15 a odbierać od godz. 14.00. 
Wysokość opłat za pobyt dziecka w Przedszkolu ustala Rada Miasta Poznania.

NASZE GRUPY PRZEDSZKOLNE

GRUPA „ŚLIMACZKI”.

Logo grupy "Ślimaki": uśmiechnięty ślimak.

NAUCZYCIELKI:  Sandra Przybylczak, Hanna Rudowicz

Jesteśmy najmłodszą grupą dzieci w naszej przedszkolnej krainie „Wesołej Ludwiczki”. Mamy po 3 – latka i wiele rzeczy w przedszkolu jest dla nas nowością. Stopniowo adaptujemy się do środowiska przedszkolnego pod czujnym okiem naszych kochanych pań. Z czasem czujemy się coraz bardziej bezpiecznie i z uśmiechem przekraczamy próg przedszkola, nie płacząc  już za mamą i tatą. Choć jesteśmy jeszcze mali to chętnie poznajemy zasady panujące w grupie i uczymy się serdecznego i kulturalnego zachowania wobec naszych kolegów i koleżanek. Staramy się także być coraz bardziej samodzielni, chętnie śpiewamy piosenki, wykonujemy prace plastyczne oraz bierzemy udział w zajęciach edukacyjnych i zabawach  ruchowych. Korzystając z pięknej pogody wychodzimy na spacery i poznajemy piękno otaczającej nas przyrody.  Nasze panie zawsze dbają o to, abyśmy czuli się w przedszkolu jak w domu, dlatego uczymy się poprzez zabawę, w radosnej i przyjaznej atmosferze. Wszystko to sprawia, że na naszych buziach pojawia się uśmiech i  zadowolenie z miło spędzonych chwil w przedszkolu!

GRUPA „BIEDRONKI”.

Logo grupy "Biedronki": uśmiechnięta biedronka.

NAUCZYCIELKI: Monika Klejnotowska, Idalia Dubacka

Mamy 4 -latka. Choć jesteśmy jeszcze mali to chętnie poznajemy zasady panujące w grupie i uczymy się serdecznego i kulturalnego zachowania wobec naszych kolegów i koleżanek. Staramy się także być coraz bardziej samodzielni, chętnie śpiewamy piosenki, wykonujemy prace plastyczne oraz bierzemy udział w zajęciach edukacyjnych i zabawach ruchowych. Korzystając z pięknej pogody wychodzimy na spacery i poznajemy piękno otaczającej nas przyrody. Nasze panie zawsze dbają o to, abyśmy czuli się w przedszkolu jak w domu, dlatego uczymy się poprzez zabawę, w radosnej i przyjaznej atmosferze. Wszystko to sprawia, że na naszych buziach pojawia się uśmiech i  zadowolenie z miło spędzonych chwil w przedszkolu!

GRUPA „MOTYLE”.

Logo grupy "Motyle": uśmiechnięty motyl.

NAUCZYCIELKI:  Ewelina Pieprzyk, Gizela Król

Nasza grupa nazywa się „Motyle”, mamy po 4 i 5 lat.  Jesteśmy bardzo pogodni, weseli i żywiołowi. Bardzo lubimy przychodzić do przedszkola, ponieważ mamy tutaj mnóstwo przyjaciół. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, dlatego zasypujemy nasze panie ogromem pytań i wspólnie szukamy nowych odpowiedzi. Każdy dzień w przedszkolu jest dla nas wielką niespodzianką! Razem z naszymi paniami często się bawimy, tańczymy, śpiewamy piosenki, recytujemy wiersze oraz działamy plastycznie, poznając nowe techniki tworzymy fantastyczne prace. Każdy z nas poznał już prawdziwe zasady „Kodeksu dobrego przedszkolaka” i stara się postępować zgodnie z nimi. Nasza grupa potrafi już ze sobą współpracować, pomagać sobie nawzajem i zgodnie się bawić. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, wtedy poznajemy otaczającą nas  przyrodę, obserwujemy zmiany zachodzące w niej i zachwycamy się nimi. Nasze panie dbają o to, abyśmy często wychodzili na spacery i przebywali w ogrodzie  przedszkolnym, w którym miło spędzamy czas. Wciąż się uśmiechamy, ponieważ kochamy naszą „Ludwiczkową krainę”!

GRUPA „ZAJĄCE”.

Logo grupy "Zające": uśmiechnięty zając.

NAUCZYCIELKI: Agnieszka Grad, Natasza Nowicka

 Mamy po 5 lat – jesteśmy „Zającami”. Uwielbiamy nasze przedszkole, możemy w nim rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Każdy dzień wzbogaca nas o nowe, ciekawe doświadczenia. Z naszymi Paniami często wyjeżdżamy na wycieczki oraz wychodzimy na spacery. Najbardziej jednak lubimy zabawy w naszej sali i w ogrodzie przedszkolnym. Konstruujemy wspaniałe budowle z klocków, rysujemy, ale także chętnie i pięknie śpiewamy, gramy na instrumentach i wspaniale tańczymy.

GRUPA „PSZCZOŁY”.

Logo grupy "Pszczół": uśmiechnięta pszczoła.

NAUCZYCIELKI:  Agnieszka Puk, Barbara Nowak.

Mamy 6 lat jesteśmy „Pszczołami”. Uwielbiamy nasze przedszkole, możemy w nim rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Każdy dzień wzbogaca nas o nowe, ciekawe doświadczenia. Z naszymi Paniami często wyjeżdżamy na wycieczki oraz wychodzimy na spacery. Najbardziej jednak lubimy zabawy w naszej sali i w ogrodzie przedszkolnym. Konstruujemy wspaniałe budowle z klocków, rysujemy, ale także chętnie i pięknie śpiewamy, gramy na instrumentach i wspaniale tańczymy. Jesteśmy zawsze uśmiechnięci, weseli i rozbrykani!

Grupa  Ślimaków, Biedronek, Motyli oraz Zajęcy realizuje założenia programu „Tablit – innowacyjny program wychowania przedszkolnego”.

Grupa Pszczół realizuje program wychowania przedszkolnego: „Nasze Przedszkole” MAC Edukacja.