Jubileuszowy tydzień w „Wesołej Ludwiczce”.

Grupa przedszkolaków pozuje do zdjęcia ustawiona w dwóch rzędach. Dzieci trzymają w rękach własnoręcznie wykonane kukiełki przedstawiające postacie z bajki "O Wesołej Ludwiczce"

Nasza placówka powstała 50 lat temu. Jubileusz jej powstania postanowiliśmy uczcić w sposób szczególny. Opracowano tygodniowy projekt jubileuszowy, który miał na celu pogłębienie naszej wiedzy o przedszkolu, a także bohaterce, od której zaczerpnęło ono nazwę oraz wspólne świętowanie tego szczególnego czasu.

W tygodniu od 15 do 19 listopada br. nasze przedszkolaki wzięły udział w wielu niezwykłych, kreatywnych wyzwaniach, które przygotował dla nich przyjaciel Wesołej Ludwiczki – Piernikowy Król.

I tak przedszkolaki rozwijały swoją sprawność ruchową ćwicząc, i tańcząc z Zajączkiem, utrwalały swoją wiedzę z zakresu zdrowia i pierwszej pomocy tworząc zdrowe kanapki i biorąc udział w warsztatach „medycznych” Stracha na Wróble, rozwijały swoje talenty artystyczne razem ze Ślimakiem tworząc niezwykłe dzieła na specjalnych podobraziach, a także udoskonalały swoje zdolności konstrukcyjne pod okiem Świnki konstruktora – bawiąc się i ucząc podstaw architektury z wykorzystaniem zestawów LEGO Education.

W jubileuszowym tygodniu dzieci miały również możliwość wzięcia udział w przedstawieniu teatru kamishibai „O Wesołej Ludwiczce” oraz podsumowania swojej wiedzę w quizie pełnym zadań i zagadek nt. Ludwiczki i jej przyjaciół.

To był niezwykły czas, który pozwolił nam poznać lepiej nie tylko przedszkole, ale i nas samych!