Dzień zdrowia w „Wesołej Ludwiczce”

Dziewczynka przygotowuje zdrową kanapkę.

W czwartkowe przedpołudnie w naszej placówce odbyło się niezwykłe święto – Dzień zdrowia. Dzień ten miał uroczyście podsumować blisko 3-letnie starania przedszkolaków oraz personelu przedszkola, by uzyskać krajowy certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie.

Tego dnia każda z grup przedszkolnych zaprezentowała działania związane ze zdrowiem.

I tak nasze najmłodsze przedszkolaki – „Ślimaki” – podsumowały swoją wiedzę związaną z emocjami, ich odczuwaniem, nazywaniem oraz wyrażaniem. Wykorzystano do tego narzędzie – jakim są dostępne w naszej pracowni LEGO Education – zestawy LEGO DUPLO Zbuduj Emocje.

Nieco starsza grupa – „Biedronki” – skupiła się z kolei na udowodnieniu, że ruch i sport są bardzo dla nas ważne i co najważniejsze – zdrowe!

„Motylki” w ramach utrwalenia wiedzy dotyczącej numeru alarmowego oraz udzielania pierwszej pomocy odbyły warsztaty przeprowadzone przez profesjonalnych ratowników medycznych.

Grupa „Zajączków” natomiast przypomniała i utrwaliła wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania. Dzieci samodzielnie przygotowywały pyszne, kolorowe i niezwykle zdrowe kanapki.

„Pszczółki” natomiast sprawdziły jak to jest z tymi wirusami i dbaniem o zdrowie. Najstarsze przedszkolaki urządziły w swojej sali laboratorium zdrowia.

To był intensywny i niezwykle aktywny dzień, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków!