Dzień Motyla w grupie „Zajączków”

Witrażowe, kolorowe motyle przyklejone do szyby okiennej.

Co roku w okolicach pierwszego dnia wiosny obchodzimy w naszym Przedszkolu święto małych wolontariuszy i ich przyjaciół, tak zwany DZIEŃ MOTYLA  – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI. Tego dnia staramy się wywołać uśmiech na twarzach innych osób wręczając im przygotowane przez nas kolorowe motyle oraz obdarzając ich uśmiechem.

Do tej pory obchody tego niezwykłego święta odbywały się w przedszkolu. Spotykaliśmy się razem z innymi wolontariuszami i członkami ich rodzin, by wspólnie malować piękne motyle, z którymi później maszerowaliśmy barwnym korowodem alejkami naszego osiedla  rozdając uśmiechy oraz motyle napotkanym osobom.

W tym roku niestety na takie obchody nie mogliśmy sobie pozwolić. Postanowiliśmy jednak się nie poddawać i obchody tego, jakże pięknego i potrzebnego święta, przenieść do naszych domów. Każdy mały wolontariusz z „Wesołej Ludwiczki” otrzymał pakiet, który pomógł mu w przygotowaniu niesamowitych, kolorowych motyli. Te po upiększeniu ich przez dzieci rafiły do sąsiadów, przyjaciół oraz znajomych naszych przedszkolaków.

Wielkie brawa dla małych wolontariuszy, że nie poddali się i mimo utrudnień wywołali uśmiechy na twarzach obdarowywanych!