Międzynarodowy Dzień LEGO w grupie „Zajączków” (Klubie Miłośników LEGO Education).

Dzieciuczestniczą w obchodach Międzynarodowego Dnia LEGO tworzą konstrukcję z klocków na stoliczku przedszkolnym.

28 stycznia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień LEGO. Jak na najprawdziwszych miłośników LEGO przystało (członków Klubu Miłośników LEGO Education) grupa „Zajączków” w dniu dzisiejszym wzięła udział w obchodach święta tych niezwykłych klocków.

Świętowanie rozpoczęło się od tajemniczej wiadomości odnalezionej w klocku LEGO właśnie, następnie odsłuchano piosenkę o klockach, by już po chwili spróbować swoich sił i jednocześnie rozgrzać się do dalszych wyzwań podczas pracy z wykorzystaniem metody „6 klocków”. W dalszej kolejności skupiliśmy się na zaprojektowaniu i zbudowaniu ciast oraz tortów, którymi moglibyśmy poczęstować innych świętujących. Na sam koniec oddaliśmy się aktywności twórczej. Z wykorzystaniem klocków malowaliśmy barwne LEGO obrazy – czasem był to tort, czasem prezent, czasem po prostu inwencja twórcza młodego artysty.

Czekamy teraz aż nasze prace wyschną, odpowiednio je oprawimy i już niebawem zostaną one wysłane razem z pozdrowieniami do LEGO House w Danii.