Aktualności

Więcej o: „Dźwięki ze starego patefonu” koncert Filharmonii Pomysłów.

„Dźwięki ze starego patefonu” koncert Filharmonii Pomysłów.

W poniedziałkowe przedpołudnie nasze przedszkole odwiedzili artyści Filharmonii Pomysłów. Muzycy na deskach przedszkolnego teatru wystąpili tym razem z koncertem „Dźwięki ze starego patefonu”.

To niezwykła opowieść o Muzolince, która odnalazła stary patefon, dzięki czemu – wraz z dziećmi – przeniosła się w rozśpiewany świat dawnych lat.

Artystka występuje przed dziećmi śpiewając - trzyma w prawej ręce mikrofon,  z lewej strony zdjęcia muzyk gra na pianinie. Za artystką tło teatralne przedstawiające lata 20 te XX wieku, przed piosenkarką przedszkolaki siedzą na krzesełkach i obserwują występ.
Więcej o: „O czym marzą dzieci z całego świata” – warsztaty LEGO Education w grupie „Pszczół”.

„O czym marzą dzieci z całego świata” – warsztaty LEGO Education w grupie „Pszczół”.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, czego mogą chcieć dzieci na całym świecie, o czym marzyć? Grupa „Pszczół” wzięła udział w warsztatach LEGO Education, podczas których wykorzystano zestawy kreatywne oraz zestawy LEGO Duplo „Społeczeństwo”, by zaprezentować marzenia (te duże i te nieco mniejsze) dzieci na całym świecie.

Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością i poza rzeczami materialnymi jak pudełka na zbiór kart piłkarskich, nowe urządzenia zabawowe do domowego ogrodu, czy marzenia o nowym domu pojawiły się również takie jak „berło pokoju”, które pozwoli, by na całym świecie zapanował pokój, czy maszyna produkująca zdrową żywność z „niczego”, by nigdy nikomu na świecie nie zabrakło jedzenia.

Brawo „Pszczółki”!

Więcej o: „Andyjska Sztafeta” koncert Klubu Małego Muzyka.

„Andyjska Sztafeta” koncert Klubu Małego Muzyka.

Dawno temu, w małej wiosce, w górach, zwanych dziś Andami, żyli ludzie, którzy biegali, niosąc sznur z wiadomościami.

Tym razem muzycy z Klubu Małego Muzyka na deskach przedszkolnego teatru wystawili muzyczno – kulturowe przedstawienie opowiadające o piśmie węzełkowym, początkach poczty oraz biegach sztafetowych.

Trzej aktorzy -  muzycy stoją na scenie przedszkolnej, za nimi tło przedstawiające miasto Inków, przed nimi przedszkolacy oglądający przedstawienie.
Więcej o: Wycieczka do Teatru Animacji.

Wycieczka do Teatru Animacji.

W środę, 17 maja, grupy „Pszczół”, „Motyli” oraz „Zajęcy” wybrały się do Teatru Animacji na spektakl pt.: „Gapiszon i Zuzia”.

Gapiszon to postać znana z komiksów, które ukazywały się niegdyś na łamach czasopisma „Miś”, ale to także przede wszystkim chłopak, z czapką naciągniętą niemal na oczy, którego spotyka mnóstwo zabawnych przygód, nierzadko wpędzających go w niezłe tarapaty.

Tak też się stało tym razem. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a morałem tej opowieści została myśl, iż nie powinniśmy się wstydzić naszych emocji, pamiętajmy jednak, by przeżywać je tak, by nie krzywdzić innych.

Grupa dzieci pozuje do zdjęcia na schodach przez poznańskim Teatrem Animacji.
Grupa przedszkolna pozuje do zdjęcia na schodach poznańskiego Teatru Animacji.
Grupa przedszkolna pozuje do zdjęcia na schodach poznańskiego Teatru Animacji.
Więcej o: Nagroda organizatora w konkursie „Mój bohater z bajki – pomagajki”.

Nagroda organizatora w konkursie „Mój bohater z bajki – pomagajki”.

Nasi młodzi artyści wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 12 w Zamościu i przygotowali prace konkursowe przedstawiające bohaterów bajki – „pomagajki” pt.: „Franklin gubi się w lesie”.

Jedną z naszych artystek nagrodzono nagrodą organizatora. Serdecznie gratulujemy!

Dziewczynka stoi i prezentuje swoją pracę konkursową, na której namalowała misia spacerującego po lesie.
Więcej o: „Higiena osobista” – warsztaty Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

„Higiena osobista” – warsztaty Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

W piątkowe przedpołudnie grupy „Zajęcy” i „Pszczół” wzięły udział w warsztatach organizowanych przez WSSE w Poznaniu. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z higieną osobistą. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć, co się dzieje, gdy nie myjemy rąk, jakie bakterie można wyhodować z materiału pobranego z brudnej dłoni, klamki drzwi oraz telefonu komórkowego, a także poznać niesamowitą moc ciepłej wody i mydła.

Dzięki ciekawym zajęciom, przeprowadzonym eksperymentom oraz pokazom jesteśmy jeszcze bardziej świadomi jak ważne jest dbanie o higienę osobistą.

Pracownikom WSSE w Poznaniu raz jeszcze serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas!

Więcej o: „Najpiękniejsze i najciekawsze miejsce w Polsce” – warsztaty LEGO Education w grupie „Pszczół”.

„Najpiękniejsze i najciekawsze miejsce w Polsce” – warsztaty LEGO Education w grupie „Pszczół”.

Grupa „Pszczół” zakończyła właśnie realizację zajęć dotyczących naszego kraju. Dzieci poznały jego położenie w Europie, symbole narodowe. Potrafią też nazwać stolicę i największe miasta Polski, wskazać największe/ najdłuższe rzeki, a także opowiedzieć kilka ciekawostek dotyczących naszej ojczyzny.

W ramach podsumowania wiedzy o naszym kraju zorganizowaliśmy, w pracowni LEGO Education warsztaty pt.: „Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Polsce”. Tworzone konstrukcje zaskoczyły nas swoim rozmachem. Przedszkolaki zaprezentowały najróżniejsze dzieła: od Pałacu Kultury, poprzez eksponaty Muzeum Wojska Polskiego, po altankę na działce babci i dziadka.

To był niezwykle kreatywny czas!

Więcej o: Spotkanie grupy „Pszczół” z Joanną Krzyżanek, autorką książek o Cecylce Knedelek.

Spotkanie grupy „Pszczół” z Joanną Krzyżanek, autorką książek o Cecylce Knedelek.

Cecylka Knedelek to jednak z naszych ulubionych postaci literackich, to właśnie na Cecylce i jej przyjaciołach wzorujemy się działając w Kole Małych Wolontariuszy. We wtorkowe przedpołudnie grupę „Pszczół” odwiedziła pani Joanna Krzyżanek – autorka książek o Cecylce.

Podczas spotkania Pani Joanna zorganizowała dla nas warsztaty „prawie” kulinarne, podobnie jak bohaterowie jej opowieści tworzyliśmy niesamowite zastawy stołowe oraz przygotowywaliśmy kolorowe i bajecznie wyglądające dania. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również niezwykłych opowieści. Tym razem wsłuchaliśmy się w historie, które stały się inspiracją do napisania książki „Kotki Dorotki”, a których słuchaliśmy z zapartym tchem.

To było niesamowite spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

Więcej o: Konkurs plastyczny „Mój bohater z bajki – pomagajki”.

Konkurs plastyczny „Mój bohater z bajki – pomagajki”.

Troje śmiałków z grupy „Pszczół” uwielbiających kreatywne działania wyraziło chęć wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 12 w Zamościu i przygotowało prace konkursowe przedstawiające bohaterów bajki – „pomagajki” pt.: „Franklin gubi się w lesie”.

Trzymamy mocno kciuki za naszych młodych artystów!

Troje dzieci stoi obok siebie w sali przedszkolnej, prezentują plastyczne prace konkursowe. Dwie dziewczynki po bokach, chłopiec w środku. Na pracach od lewej widać lisa, żółwia i misia, bohaterów bajki o żółwiu Franklinie.