Mały Wolontariat

„Kiedy robię coś dobrego, czuję się tak, jakbym jadła ciasteczko z leśnymi poziomkami” (Cecylka Knedelek)

Witajcie! Jesteśmy grupą przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Co nas łączy? Wspólny cel – chcemy poczuć się tak, jak Cecylka Knedelek!

Dla nas –  pomaganie ma smak ciastek z poziomkami, cukierków truskawkowych, a nawet lodów z bitą śmietaną! Jest to najwspanialsze uczucie na świecie!

Od teraz będziemy się spotykać i pomagać innym dzieciom, dorosłym, zwierzętom czy naszej planecie Ziemi. Każdemu, kto naszej pomocy będzie potrzebował.

Właśnie staliśmy się WOLONTARIUSZAMI!

Ktoś może zapytać, „co takie maluchy mogą zrobić?”.

Bardzo dużo! Możemy stworzyć piękne karki okazjonalne, które ucieszą niejedną osobę.

Możemy namalować kolorowe laurki, które spowodują łzy wzruszenia.

Możemy podzielić się swoimi zabawkami, z tymi, którzy o nich marzą.

Możemy oddać ulubioną książkę, która przeniesie kogoś w czarodziejski świat bajek.

Prawda, że dużo?

My już wiemy, jak smakuje „ciasteczko z poziomkami” – spróbujcie i WY!


ROK 2020/2021


ZBIÓRKA NAKRĘTEK (WRZESIEŃ 2020)

W miesiącu wrześniu podsumowaliśmy zebrane przez przedszkolaki nakrętki. Udało się nam zebrać aż 150 kg plastikowego surowca.

Na konto fundacyjne Tomka Długosza, dla którego nakrętki w naszym przedszkolu są zbierane wpłynie tym samym 150 zł. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż to kropla w morzu potrzeb chłopca, jednak mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc wesprze codzienną rehabilitację Tomasza.


III BIEG MOTYLI (październik 2020)

Bieganie to styl życia, tak samo jak pomaganie! Jedno i drugie jest proste dla tych, co trenują. W ramach treningu ciała, serca i ducha wolontariusze działający przy Hospicjum Palium zaprosili osoby zaangażowane w pomaganie do udziału w III edycji Biegu Motyli.

Pandemia odrobinę pokrzyżowała plany małych wolontariuszy związane z udziałem w biegu. Udało się to naszej młodej reprezentantce – Biance razem z rodziną. 22 października dziewczynka razem z najbliższymi przebiegła wymagane 5 km.

Przedszkolak z tatą trzymają w rękach  numery startowe do udziału w biegu motyla
Dziewczynka biegnie w biegu motyli
Zrzut ekranu trasy biegu motyli. 5,24 km.

Serdecznie gratulujemy naszej małej wolontariuszce i jej rodzinie udziału w biegu!


ŚWIĄTECZNE OBRAZKI DLA PODOPIECZNYCH POZNAŃSKICH DPS’ÓW (GRUDZIEŃ 2020)

W tym roku działania Małego Wolontariatu wyglądają inaczej, niż w latach ubiegłych. Staramy się jednak pomagać, na ile możemy. Poproszono nas o stworzenie świątecznych obrazków, które ozdobią opakowania prezentowe dla podopiecznych poznańskich DPS’ów. Nie zwlekaliśmy ani chwili i piękne zimowe i świąteczne obrazki stworzyliśmy.

Na obrazkach się nie skończyło, gdyż przygotowaliśmy również opakowania prezentowe.


ZBIÓRKA POTRZEBNYCH RZECZY DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W POZNANIU (GRUDZIEŃ 2020)

Co roku o tej porze staramy się wspierać naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Poznaniu. Mali Wolontariusze oraz ich rodzice i tym razem nie zawiedli. Zebrano sporo karmy, kocy oraz innych rzeczy potrzebnych schronisku. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas dary pomogą przetrwać chłodne dni schroniskowym psom i kotom.

Rzeczy zebrane dla psów i kotów ze schroniska. Karmy, koce, worki na śmieci, itp.