Aktualności

Więcej o: Jubileuszowy tydzień w „Wesołej Ludwiczce”.

Jubileuszowy tydzień w „Wesołej Ludwiczce”.

Nasza placówka powstała 50 lat temu. Jubileusz jej powstania postanowiliśmy uczcić w sposób szczególny. Opracowano tygodniowy projekt jubileuszowy, który miał na celu pogłębienie naszej wiedzy o przedszkolu, a także bohaterce, od której zaczerpnęło ono nazwę oraz wspólne świętowanie tego szczególnego czasu.

W tygodniu od 15 do 19 listopada br. nasze przedszkolaki wzięły udział w wielu niezwykłych, kreatywnych wyzwaniach, które przygotował dla nich przyjaciel Wesołej Ludwiczki – Piernikowy Król.

I tak przedszkolaki rozwijały swoją sprawność ruchową ćwicząc, i tańcząc z Zajączkiem, utrwalały swoją wiedzę z zakresu zdrowia i pierwszej pomocy tworząc zdrowe kanapki i biorąc udział w warsztatach „medycznych” Stracha na Wróble, rozwijały swoje talenty artystyczne razem ze Ślimakiem tworząc niezwykłe dzieła na specjalnych podobraziach, a także udoskonalały swoje zdolności konstrukcyjne pod okiem Świnki konstruktora – bawiąc się i ucząc podstaw architektury z wykorzystaniem zestawów LEGO Education.

W jubileuszowym tygodniu dzieci miały również możliwość wzięcia udział w przedstawieniu teatru kamishibai „O Wesołej Ludwiczce” oraz podsumowania swojej wiedzę w quizie pełnym zadań i zagadek nt. Ludwiczki i jej przyjaciół.

To był niezwykły czas, który pozwolił nam poznać lepiej nie tylko przedszkole, ale i nas samych!

Więcej o: „W krainie Wesołej Ludwiczki” cyfrowy pokój zagadek dla dzieci i rodziców z okazji jubileuszu 50 -lecia przedszkola

„W krainie Wesołej Ludwiczki” cyfrowy pokój zagadek dla dzieci i rodziców z okazji jubileuszu 50 -lecia przedszkola

W naszym przedszkolu trwają właśnie obchody jubileuszu 50 – lecia placówki.

Z tej okazji nasze przedszkolaki oraz ich rodziny czeka mnóstwo dobrej zabawy, kreatywności oraz niesamowitych wyzwań. Jednym z nich jest cyfrowy pokój zagadek dla dzieci oraz ich rodzin, który powstał z okazji obchodów jubileuszowych.

Serdecznie zachęcamy naszych wychowanków i ich rodziny do zmierzenia się z zadaniami cyfrowej zabawy: https://forms.gle/ia183AcSMAajG7q59

Więcej o: Ogólnopolski konkurs plastyczny „Polska – moja Ojczyzna”.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Polska – moja Ojczyzna”.

Publiczne Przedszkole nr 9 w Wodzisławiu Śląskim zorganizowało konkurs plastyczny celem którego jest wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej.

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy pt.: „Polska moja Ojczyzna”. Młoda artystka z grupy „Motyli” podjęła się tego wyzwania. Stworzona praca jest przepiękna! Mocno trzymamy kciuki za pracę naszej wychowanki!

Dziewczynka trzyma w dłoniach pracę plastyczną. Namalowaną dziewczynkę, która trzyma w dłoniach rysunek, na którym namalowała piękno Polski - morze, góry, przyrodę.
Więcej o: „Kodujemy 6 klockami LEGO Education”. Europejski Tydzień Kodowania w grupie „Motylków”.

„Kodujemy 6 klockami LEGO Education”. Europejski Tydzień Kodowania w grupie „Motylków”.

Nasze przedszkole – już po raz kolejny – dołączyło do grona placówek organizujących wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Kodowania. W ramach Europe Code Week 2021 dzieci wzięły udział w zajęciach rozwijających kompetencje matematyczne, językowe oraz komunikacyjne z wykorzystaniem metody „6 klocków”. Te niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych zajęcia dały dzieciom mnóstwo zabawy i radości, a przy okazji przemyciły sporo wiedzy.

Uczestnictwo w tygodniu kodowania zakończone zostało przyznaniem placówce europejskiego certyfikatu.

Więcej o: Pierwsze zajęcia Sensoplastyka w grupie „Zajączków”

Pierwsze zajęcia Sensoplastyka w grupie „Zajączków”

W dniu 13.10.2021 r. odbyły się pierwsze zajęcia Sensoplastyka w grupie „Zajączków”.

Podczas zajęć dzieci korzystały z różnego rodzaju bezpiecznych produktów spożywczych. Tworzyły masy plastyczne, dotykały substancji, obserwowały zachodzące reakcje rozwijając jednocześnie wszystkie zmysły. Dzieci korzystały z przestrzeni do swobodnego działania i indywidualnego doświadczania substancji sensorycznych. Najprościej ujmując – ŚWIETNIE SIĘ BAWIŁY! Efekty kreatywności naszych Zajączków pokazują poniższe zdjęcia.

Więcej o: Projekt „Gospodarstwo – pole” w grupie „Motylków”.

Projekt „Gospodarstwo – pole” w grupie „Motylków”.

Przez ostatnie 4 tygodnie grupa „Motylków” realizowała treści projektu „Gospodarstwo – pole”, który to pozwolił przedszkolakom zbudować wiedzę o gospodarstwie, a w szczególności o uprawie roślin i zbóż na polu oraz możliwościach ich przetwarzania. Projekt rozbudził także dziecięce zainteresowanie pracą rolnika oraz procesem powstawanie pieczywa i innych produktów spożywczych.

W czasie ostatnich 4 tygodni dzieci badały zboża, mąkę, warzywa, wykorzystywały je do wszelkich możliwych aktywności przedszkolnych, a wszystko po to, by samodzielnie zgłębiać swoją wiedzę poprzez zabawę manipulacyjną rzeczami, eksperymenty, doświadczenia, opracowywanie problemów badawczych do rozwiązania i hipotez do potwierdzenia bądź odrzucenia.

Oto galeria części projektowych działań u „Motylków”:

Więcej o: Konkurs plastyczny„Jak rozmawiać trzeba z psem”

Konkurs plastyczny„Jak rozmawiać trzeba z psem”

MDK nr 3 w Poznaniu ogłosił konkurs plastyczny: „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Zadanie konkursowe polegało na poznaniu treści wiersza o tym samym tytule i zainspirowaniu się nim przy tworzeniu pracy.

Utalentowane artystki z grupy „Motylków” postanowiły przygotować przepiękne prace konkursowe. I tak oto powstały niezwykłe malunki z psiakami w roli głównej. Trzymamy kciuki za nasze „motylkowe” twórczynie.

Więcej o: Kreatywne warsztaty z piankami w grupie „Zajączków”

Kreatywne warsztaty z piankami w grupie „Zajączków”

„Zajączkom” bardzo spodobały się kreatywne warsztaty z Panem Pianką. Tym razem postanowiły jednak wykorzystać pianki według własnego pomysłu. Każdy maluch „wyczarował” swoje ulubione owoce i warzywa. Powstały marchewki, ogórki, ziemniaki, papryki, ale także jabłka, gruszki, maliny i banany. Całość prezentuje się znakomicie!

Więcej o: Światowy Dzień Uśmiechu

Światowy Dzień Uśmiechu

Wszystkie przedszkolaki spotkały się w przedszkolnym ogrodzie, aby wspólnie świętować Dzień Uśmiechu. Najpierw odbyła się rozgrzewka i wesołe zabawy przy muzyce, później każdy malował uśmiechnięte i radosne buźki. Zabawa była udana.