Aktualności

Więcej o: „Morskie opowieści” – nocka w przedszkolu

„Morskie opowieści” – nocka w przedszkolu

Wieczorem – 18 czerwca – najstarsze przedszkolaki stawiły się w przedszkolu, by na zakończenie swojej przedszkolnej edukacji przeżyć niezapomnianą przygodę. Dla 6 – latków zorganizowano wieczór atrakcji zakończony nocowaniem w przedszkolu. Młodzi marynarze musieli odszukać ukryty w ruchomych piaskach skarb, wykazać się odwagą podczas spotkania z uwięzionymi w kuli „piorunami” oraz zmierzyć się z marynarskimi wyzwaniami podczas mini podchodów, które odbyły się na terenie placówki.

Ten czas z całą pewnością pozostanie w pamięci naszych 6 – latków na bardzo długo!

Więcej o: Akcja „Miej serce dla jeży”

Akcja „Miej serce dla jeży”

Koło Małego Wolontariatu działające w naszym przedszkolu na początku czerwca zorganizowało zbiórkę materiałów niezbędnych dla ratowania jeży, wiewiórek i innych dzikich zwierząt. Uzbierane rzeczy przekazaliśmy Polskiemu Stowarzyszeniu Ochrony Jeży „Nasze Jeże” działającemu na terenie Poznania, ale pomagającemu dzikim zwierzakom w całym kraju.

W podziękowaniu za zbiórkę, dziś – w formie spotkania online – spotkała się z nami przedstawicielka Stowarzyszenia. Pani Magda opowiedziała nam o tym, czym zajmuje się organizacja, pokazała jak wygląda ośrodek rehabilitacyjny. Przedszkolaki miały również możliwość poznać kilku jego mieszkańców: jeża, wiewiórkę, a nawet szopa i wysłuchać ciekawostek na ich temat.

To była niezwykła lekcja przyrody!

W środku tablica multimedialna, na niej pani opowiadająca o ośrodku rehabilitacji jeży, przed tablicą przedszkolaki siedzące na krzesełkach.
Więcej o: Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 od dnia 18.06. do 22.06.2021 r.

Wnioski można pobrać w przedszkolu lub wypełnić elektronicznie w systemie NABÓR. Wnioski z podpisami obojga rodziców wraz z załącznikami należy składać w zaklejonej kopercie do pojemnika znajdującego się w holu przedszkola.

Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych dnia 25.06.2021 r.

Więcej o: Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat piękniejszy się wydaje, kiedy pomocną dłoń się podaje”.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Świat piękniejszy się wydaje, kiedy pomocną dłoń się podaje”.

Z przyjemnością informujemy, iż ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Świat piękniejszy się wydaje, kiedy pomocną dłoń się podaje” organizowany przez Przedszkole nr 124 w Poznaniu został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich nauczycielom za udział. Otrzymane prace zaskoczyły nas kreatywnością, pomysłowością oraz oryginalnością wykonania.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłoniła 3 laureatów:

I miejsce Julia K. z Przedszkola nr 33 w Krakowie. Praca pod tytułem: „Ochronię Cię nie tylko przed deszczem”.

Obrazek, praca konkursowa I miejsce

II miejsce Pola K. i Kornelia G. z Przedszkola nr 1 w Poznaniu. Praca pod tytułem: „Świat piękniejszy się wydaje, kiedy pomocną dłoń się podaje”.

II mijesce, praca konkursowa II miejsce

III miejsce Aleksandra C. z Przedszkola nr 2 w Nowym Targu. Praca konkursowa pod tytułem: „Bawię się z Julką, która nie może chodzić”.

Praca konkursowa II miejsce

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Laureaci dyplomy oraz upominki otrzymają drogą pocztową.

Więcej o: „Walizka ciekawości” współpraca z Bramą Poznania

„Walizka ciekawości” współpraca z Bramą Poznania

Dzięki współpracy z Bramą Poznania do naszego Przedszkola trafiła „Walizka ciekawości” przy pomocy której, dzieci mogły przenieść się w czasie – aż 1000 lat wstecz! Przedszkolaki poznały historię „Ludki i drewnianego konika” ilustrowaną teatrem opowieści Kamishibai. Miały też okazję wspólnie zbudować makietę Ostrowa Tumskiego i poznać ciekawostki z nim związane. Czym był gród, podgrodzie, z czego zbudowane były chaty czy mur obronny – to wszystko dzieci już wiedzą!

Na zakończenie każdy przedszkolak wcielił się w rolę archeologa i samodzielnie mógł badać dawne kultury poszukując w ziemi skarbów. Drugim zadaniem było wykonanie glinianych naczyń. Jak się okazało praca z gliną, wcale nie jest taka łatwa.

Bramie Poznania serdecznie dziękujemy za możliwość zdobycia nowej, fascynującej wiedzy.

Więcej o: III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Puść wodze fantazji”.

III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Puść wodze fantazji”.

Jagoda z grupy „Zajączków” wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym przez Przedszkole nr 214 im. Janiny Krzemińskiej w Warszawie. Zadanie konkursowe dzieci polegało na stworzeniu dalszych losów bohaterów z wybranych przez organizatora bajek.

Nasza zdolna artystka wysłała patronkę naszego przedszkola – Wesołą Ludwiczkę – na wyprawę na latającym dywanie wraz z Królem z Piernika. Dziewczynka zdobyła III miejsce wśród nadesłanych z całej Polski prac. Serdecznie gratulujemy!

Galerię konkursową prac można zobaczyć TUTAJ.

Więcej o: Pokaz iluzji w „Wesołej Ludwiczce”

Pokaz iluzji w „Wesołej Ludwiczce”

W środowy poranek, 2 czerwca, nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – Pani iluzjonistka. Pokaz magicznych sztuczek był częścią niespodzianek zaplanowanych z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków.

Rozpoczęcie dnia niesamowitym pokazem wywołało na buziach dzieci sporo uśmiechów!

Więcej o: XXI edycja akcji „Góra Grosza”

XXI edycja akcji „Góra Grosza”

Nasza placówka – jak co roku – przyłączyła się do akcji Towarzystwa Nasz Dom zwanej „Górą Grosza”, która polega na zbiórce monet 1, 2 i 5 groszowych. Celem „Góry Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

W tym roku udało się naszym przedszkolakom i ich rodzinom zebrać blisko 40 kilogramów monet o łącznej wartości 361, 30 zł.

Dziękujemy!

Na blacie stoliczka leżą woreczki z monetami groszowymi zebranymi w ramach akcji Góra Grosza

Więcej o: Olimpiada sportowa z okazji Dnia Dziecka

Olimpiada sportowa z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca to zawsze wyjątkowy dzień, to święto wszystkich dzieci! Z tej właśnie okazji na nasze przedszkolaki czekała wspaniała zabawa. Specjalnie dla nich zorganizowana została OLIMPIADA SPORTOWA. Po muzyczno – ruchowej rozgrzewce przyszedł czas na prawdziwe konkurencje – tor przeszkód, wyścigi rzędów i zabawy z piłkami.

Po wykonaniu wszystkich zadań każdy otrzymał medal oraz małą niespodziankę. Mamy nadzieję, że dla każdego przedszkolaka to był wspaniały, pełen wrażeń dzień.

Kochane dzieci – jeszcze raz życzmy Wam dużo zdrowia i spełnienia marzeń!

Więcej o: „Taneczna bitwa” – koncert

„Taneczna bitwa” – koncert

31 maja w naszym przedszkolu gościliśmy Klub Małego Muzyka z koncertem „Taneczna bitwa”. Dwie tancerki, dwa różne style tańca – taniec klasyczny i street dance.

Czy taniec może ze sobą samym konkurować, czy jakiś styl jest lepszy od innego? Czy można łączyć różne style taneczne ze sobą? Sprawdziliśmy to na własnej skórze, gdyż taneczne bitwy to wyzwanie nie tylko dla zawodniczek, ale i dla publiczności!

Przedszkolaki jako publiczność, a przed nimi na macie do tańczenia, na tarasie przedszkolnym trzy tancerki.