Aktualności

Continue reading Lista dzieci zakwalifikowanych

Lista dzieci zakwalifikowanych

[ZOBACZ LISTĘ]

Lista zakwalifikowanych dzieci do postępowania rekrutacyjnego nie jest jednoznaczna z przyjęciem dziecka do przedszkola.

Informacja dla rodziców dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022.

Drodzy Państwo w dniach od 16 do 21 kwietnia 2021 roku konieczne jest pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka zakwalifikowanego do przedszkola przez rodziców/opiekunów prawnych.

Brak pisemnego potwierdzenia jest jednoznaczny z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji.

Dla osób, które w postępowaniu rekrutacyjnym wypełniały wnioski elektronicznie udostępniono możliwość elektronicznego potwierdzenia woli zapisu dziecka zakwalifikowanego do przedszkola.

Instrukcja dostępna na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/poznan/

Osoby, które w postępowaniu rekrutacyjnym złożyły tylko wnioski w formie „papierowej” proszone są o wydrukowanie potwierdzenia woli (wniosek dostępny na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/poznan/) lub pobrania go z placówki i złożenie z podpisami obojga rodziców do pojemnika znajdującego się w holu przedszkola w wyznaczonych terminach: 16 oraz 21kwietnia w godzinach 6:30 do 16:30.

Ogłoszenie listy dzieci przyjętych 26 kwietnia 2021 r., godzina 12:00.

Więcej o: „Zające” na łące

„Zające” na łące

W tym tygodniu grupa „Zajączków” za sprawą kształcenia na odległość przeniosła się na kolorową i pachnącą, wiosenną łąkę. Nasze 4, 5 i 6 – latki wzbogaciły swoją wiedzę o wiadomości dotyczące środowiska przyrodniczego, jakim jest łąka i jej mieszkańcy. Dzieci poznały rośliny i zwierzęta łąkowe, ich wygląd, cechy oraz zachowania, udoskonaliły też umiejętność prowadzenia obserwacji przyrodniczych, a także czerpały przyjemność z obcowania z naturą podczas spacerów.

„Zajączki” realizujące temat spisały się na medal! Dziękujemy Wam za aktywność i zaangażowanie!

Więcej o: Grupa „Zajączków” w świecie legend (kształcenie na odległość)

Grupa „Zajączków” w świecie legend (kształcenie na odległość)

W minionym tygodniu najstarsze grupy naszego przedszkola zgłębiały treści legend polskich. Zadania dzieci polegały nie tylko na wysłuchaniu opowieści, ale także aktywnym włączeniu się w aktywności związane z poznanymi historiami.

W ten oto sposób po zapoznaniu z „Legendą o Smoku Wawelskim” w domach przedszkolaków powstały niezwykłe smoki, zaś po spotkaniu z „Legendą o kwiecie paproci” niezwykłe kwiaty, unoszące się na wodzie i otwierające samodzielnie swoje płatki. Z kolei efektem obcowania z „Legendą o Złotej Kaczce” jest niezwykła diorama przedstawiająca scenę z opowieści.

To był bardzo intensywny tydzień. Dziękuję Wam za Wasze zaangażowanie!

Więcej o: Wielkanocne, kreatywne warsztaty piankowe

Wielkanocne, kreatywne warsztaty piankowe

W czwartkowe przedpołudnie grupę „Zajączków” odwiedził gość, który przy wsparciu technologii przeprowadził z przedszkolakami kreatywne warsztaty piankowe. Pan Pianka nie pierwszy raz gości w progach naszego przedszkola, tym razem jednak przygotował dla młodych artystów warsztaty związane ze zbliżającymi się Świętami.

„Zajączki” postępując zgodnie z instrukcjami Pana Pianki z kolorowych kukurydzianych klocków stworzyły kurkę i jej pisklaki.

Więcej o: Konstrukcyjne wyzwanie LEGO – konkurs

Konstrukcyjne wyzwanie LEGO – konkurs

Grupa “Zajączków” – jako członkowie KLUBU MIŁOŚNIKÓW LEGO EDUCATION – podjęła się kolejnego w tym roku szkolnym wyzwania konstrukcyjnego. Tym razem zadanie polegało na zaprojektowaniu sprzętu, który wzmocniłby ludzkie możliwości.

I tak oto narodził się pomysł na stworzenie super okularów. Takich, które w obecnych czasach uspokoją i ukoją wzrok po pracy lub szkole online (przedszkolaki zasugerowały, że koi kolor zielony) oraz które ochronią wzrok przed szkodliwymi promieniowaniem (tu na myśl przyszedł kolor czerwony jak znak stop) i które jednocześnie będą pełnić inne funkcje, np. okularów do oglądania obrazów 3D (w książkach i na monitorach).

Ramę okularów najpierw zaprojektowano, a następnie skonstruowano z klocków, jako szkła posłużyły młodym projektantom krążki pleksi pomalowane odpowiednio farbami witrażowymi.

Więcej o: Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości

Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości

Co roku w okolicach pierwszego dnia wiosny obchodzimy w naszym Przedszkolu święto małych wolontariuszy i ich przyjaciół, tak zwany DZIEŃ MOTYLA  – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI. Tego dnia staramy się wywołać uśmiech na twarzach innych osób wręczając im przygotowane przez nas kolorowe motyle oraz obdarzając ich uśmiechem.

Do tej pory obchody tego niezwykłego święta odbywały się w przedszkolu. Spotykaliśmy się razem z innymi wolontariuszami i członkami ich rodzin, by wspólnie malować piękne motyle, z którymi później maszerowaliśmy barwnym korowodem alejkami naszego osiedla  rozdając uśmiechy oraz motyle napotkanym osobom.

W tym roku niestety na takie obchody nie mogliśmy sobie pozwolić. Postanowiliśmy jednak się nie poddawać i obchody tego, jakże pięknego i potrzebnego święta, przenieść do naszych domów. Każdy mały wolontariusz z „Wesołej Ludwiczki” otrzymał pakiet, który pomógł mu w przygotowaniu niesamowitych, kolorowych motyli. Te po upiększeniu ich przez dzieci rafiły do sąsiadów, przyjaciół oraz znajomych naszych przedszkolaków.

Wielkie brawa dla małych wolontariuszy, że nie poddali się i mimo utrudnień wywołali uśmiechy na twarzach obdarowywanych!

Więcej o: Wyróżnienie w konkursie „Dzień kota, kocham, szanuję, dbam”.

Wyróżnienie w konkursie „Dzień kota, kocham, szanuję, dbam”.

Kilku przedszkolaków z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Schronisko dla Zwierząt w Poznaniu z okazji Dnia kota. Jury konkursowe postanowiło wyróżnić pracę Jagody z grupy „Zajączków”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów młodej artystce!

Więcej o: Drzewa wrażliwości z okazji Dnia Motyla

Drzewa wrażliwości z okazji Dnia Motyla

Co roku w okolicach pierwszego dnia wiosny obchodzimy w naszym Przedszkolu święto małych wolontariuszy i ich przyjaciół, tak zwany DZIEŃ MOTYLA  – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI. Tego dnia staramy się wywołać uśmiech na twarzach innych osób wręczając im przygotowane przez nas kolorowe motyle oraz obdarzając ich uśmiechem.

Do tej pory obchody tego niezwykłego święta odbywały się w przedszkolu. Spotykaliśmy się razem z innymi wolontariuszami i członkami ich rodzin, by wspólnie malować piękne motyle, z którymi później maszerowaliśmy barwnym korowodem alejkami naszego osiedla  rozdając uśmiechy oraz motyle napotkanym osobom.

W tym roku niestety na takie obchody nie mogliśmy sobie pozwolić. W ramach DNIA MOTYLA – DNIA WRAŻLIWOŚCI każda z grup przedszkolnych przystroiła na naszym ogrodzie przedszkolnym jedno drzewko. Te, nie tylko pięknie wyglądają, ale będą nam przypominały o tym, jak ważne jest pamiętanie o innych i niesienie im pomocy.

Więcej o: Dyżur wakacyjny

Dyżur wakacyjny

Szanowni Państwo informujemy, że Przedszkole nr 124 dyżur wakacyjny będzie pełnić od dnia 1 lipca do 4 sierpnia 2021 roku.

Przyjmowanie kart zgłoszeń od 15 do 31 marca 2021 r.

Druki wyłożone są w przedsionku przedszkola.

ZAŁĄCZNIKI: PISMO WYDZIAŁU OŚWIATY SKIEROWANE DO RODZICÓW DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM [CZYTAJ]

Więcej o: Konkurs plastyczny pt.”Dzień Kota – kocham, szanuję, dbam.”

Konkurs plastyczny pt.”Dzień Kota – kocham, szanuję, dbam.”

Młode artystki z grupy „Zajączków” wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej UM Poznania z okazji Dnia Kota.

Zadanie dzieci polegało na ukazaniu, w jaki sposób dbają o swoich kocich pupili, jak się nimi opiekują, jak spędzają z nimi czas.

Oto prace dziewczynek:

Praca plastyczna wykonana na konkurs plastyczny. W pokoju na krześle siedzi kot, dziewczynka stoi z lewej strony obrazka tuż przed krzesłem i głaszcze kotka, za krzesłem stoi miska, a nad nim dwa serca.

Trzymamy kciuki za pomyślne dla „Zajączków” rozstrzygnięcie konkursu!