Zapraszamy serdecznie Państwa na nasz profil na Instagramie [KLIK]

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.


Więcej o projekcie: KLIK

Zagłosuj TUTAJ


październik

2019

 

 

GEOMETRYCZNA JESIEŃ

Nasze przedszkolaki zdają sobie sprawę z tego, jak ważna w naszym życiu jest matematyka. "Królowa nauk" towarzyszy nam dosłownie wszędzie. Dzieci - co prawda - dopiero zaczynają swoją matematyczną przygodę, jednak już doskonale sobie z nią radzą. Jagódka z naszego Przedszkola postanowiła zmierzyć się z geometrią przygotowując pracę plastyczną "Jesienne drzewo" na konkurs "Geometryczna jesień" zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Łukowie.

Trzymamy kciuki za naszą pomysłową i zdolną twórczynię!

 

 


7

października

2019

 

ZAKĄTEK DŹWIĘKOWIERSZY

W poniedziałkowe przedpołudnie - 7 października - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć kolejną niezwykłą opowieść o tym, że wiersze można też śpiewać. Co więcej wyśpiewane wiersze brzmią naprawdę dobrze!

Muzyczna historia pełna cytatów autorstwa Brzechwy i Tuwima przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły świat muzyki. To było inspirujące muzyczne przedpołudnie!

 

 


październik

2019

 

"POCIĄG DO KODOWANIA"

Z początkiem października do naszej pracowni LEGO Education trafiły nowe, niesamowite, zestawy klocków LEGO. Tym razem są to klocki umożliwiające m. in. rozpoczęcie przygody z kodowaniem. Pierwsze obcowanie z pociągiem do kodowania - "Coding Express'em" okazało się dla przedszkolaków bardzo atrakcyjne.

Możliwość samodzielnego kreowania rzeczywistości oraz odpowiedniego zaprojektowania (zakodowania) trasy, jaką pociąg ma pokonać przyniosła dzieciom mnóstwo radości.

Mamy nadzieję, że to początek dłuższej i niezwykle owocnej pracy, zaś efektami naszych LEGO pomysłów będziemy mogli podzielić się z Wami już niebawem.

 

 


2

października

2019

 

KARTKI DLA POWSTAŃCÓW

BOHATERON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Wspomniane działania mają promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

W tym celu każda zainteresowana osoba bądź grupa ma możliwość wysłania kartki, listu lub laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół" postanowiły podziękować powstańcom za ich odwagę i wysłały kartki z pozdrowieniami do bohaterów.

 


2

października

2019

 

WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO W WIRACH

Środowy poranek - 2 października - okazał się dla przedszkolaków z grup "Pszczół" i "Motyli" dniem pełnym atrakcji. Przedszkolaki wybrały się tego dnia na wycieczkę do niezwykłego podpoznańskiego ogrodu. Po dotarciu na miejsce dzieci mogły podziwiać z bliska rośliny ogrodowe - drzewa, krzewy oraz jesienne kwiaty. 3, 4 oraz 5 - latki wzięły udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka". Dzieci poznały i nauczyły się rozpoznawać różne rodzaje zbóż, dokładnie przyglądały się ich źdźbłom i widocznym w nich ziarnom. Przedszkolaki ustaliły, jaką drogę pokonuje ziarno nim stanie się mąką, by następnie z pomocą prowadzącej przygotowywać macę (znany od bardzo dawna rodzaj chleba). "Pszczółki" i "Biedronki" degustowały różne rodzaje pieczywa, starając się wybrać to najsmaczniejsze oraz najbardziej zdrowe.

Przedszkolaki odrobinę zmęczone, ale pełne nowych wrażeń wróciły do Przedszkola.

 

 


30 

września

2019

 

GOTOWANIE Z „WESOŁA LUDWICZKĄ” 

W poniedziałkowy poranek odbyły się  pierwsze w tym roku przedszkolnym warsztaty kulinarne pod nazwą: „GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”.  Ponieważ w tym roku nasi wychowankowie podróżują po kolejnych krajach Europy, tym razem odwiedzili Francję. W czasie kulinarnych warsztatów wykonano francuską, owocowo - warzywną, sałatkę. Przygotowany przez dzieci posiłek okazał się nie tylko pyszny, ale też bardzo zdrowy!

 

 


21

września

2019

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W słoneczne, sobotnie popołudnie  - 21 września - odbyło się spotkanie integracyjne grupy „Zajączków” w Grodzewie. Spotkanie odbyło się na placu zabaw tuż przy samym lesie. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zabawach sportowych, kalamburach i wielu innych zabawach na świeżym powietrzu. Smaczne przekąski przygotowane przez dzieci i rodziców wszystkim umilały czas. W tak radosnej atmosferze trudno było się pożegnać, zabawa trwała więc prawie do wieczora.

 


16

września

2019

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również nasze Przedszkole już po raz kolejny dołączyło do międzynarodowych obchodów tegoż dnia. Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół", w poniedziałek - 16 września -  zmierzyły się z kropkową gimnastyką, zabawami ruchowymi z kropkami w tle, by na sam koniec stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


9

września

2019

 

"GDZIE MIESZKAJĄ DŹWIĘKI?"

W poniedziałkowe przedpołudnie - 9 września - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o tym, gdzie mieszkają dźwięki.

Razem z aktorami oraz muzykami "Filharmonii Pomysłów" dzieci wybrały się w niezwykłą wyprawę na granicę pięciolinii, odkryły miejsca, w których kryją się dźwięki oraz poznały dwie przesympatyczne, muzyczne postacie: Muzolka i Muzolinkę.

Muzyczna historia przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły świat muzyki. To było niesamowicie muzyczne przedpołudnie!

 

 


30 - 31

sierpień

2019

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!