Zapraszamy serdecznie Państwa na podstrony grup przedszkolnych.

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.


5-9

listopada

2018

 

PROJEKT "MOJA OJCZYZNA - MAŁA I DUŻA"

W pierwszym tygodniu listopada przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" skupiły się na pogłębianiu wiedzy o naszym kraju. Dzieci utrwaliły informacje nt. symboli narodowych, polskich legend oraz ciekawostek związanych z naszym państwem. Przedszkolaki tworzyły albumy i plakaty o Polsce oraz uczyły się słów hymnu.

9 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" odśpiewały hymn naszego Państwa.

 

 


24

październik

2018

 

 

JESIENNE WARSZTATY Z RODZICAMI ZAJĄCZKÓW

24 października przedszkolaki z grupy "Zajączków" wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w "Jesienno-muzycznych warsztatach". Podczas spotkania dzieci i rodzice uczestniczyli w wielu muzycznych zabawach  i zagadkach. Zaś na sam koniec wykonali instrumenty muzyczne z różnych materiałów plastycznych. To było niezwykle inspirujące spotkanie!

 

 


październik

2018

 

 

METODA "6 KLOCKÓW"

Grupa "Motylków" w miesiącu październiku rozpoczęła swoją przygodę z nową, niezwykle ciekawą "Metodą 6 klocków". Metoda ta opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu. Metoda „6 klocków” to krótkie, różnorodne zadania wykorzystujące 6 kolorowych klocków. W czasie nie dłuższym niż 10 lub 15 minut dziennie rozbudzamy ciekawość Motylków atrakcyjnymi zadaniami obejmującymi różne sfery rozwoju dziecka, dzięki temu proces uczenia (postrzegany przez dzieci jako zabawa) staje się dużo skuteczniejszy.

 


październik

2018

 

 

PSZCZOŁA XXL

Mali Wolontariusze z grupy "Motylków" z każdym kolejnym tygodniem podejmują działania związane z pomocą pszczołom. Tym razem 4 i 5 - latki postanowiły stworzyć papierową rzeźbę pszczoły w formacie XXL. Wielkość rzeźby ma pomóc zwrócić uwagę na problem ginącej populacji pszczół i zachęcić jak największą ilość osób do niesienie im pomocy.


październik

2018

 

 

II EDYCJA KONKURSU "ZERO WASTE"

Grupa "Motylków" z naszego Przedszkola zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o otaczające nas środowisko. Jednym ze sposobów na szanowanie przyrody jest stosowanie w swoim życiu zasady "zero waste" - nie marnowania niczego, wykorzystywania powtórnego przedmiotów.

Przedszkolaki miały za zadanie ukazanie, w jaki sposób można ponownie wykorzystać szklane pojemniki. Przedstawiciele grupy zakasali rękawy i z pozornie niepotrzebnych słoików stworzyli piękny jesienny lampion oraz opakowanie na gwiazdkowe słodkości.

Trzymamy kciuki, aby pomysłowym twórcom udało się zdobyć konkursowe wyróżnienia!

 


18

października

2018

 

JESIENNE WARSZTATY Z RODZICAMI MOTYLKÓW

Grupa 4 i 5 -latków z naszego przedszkola w czwartkowe popołudnie zaprosiła swoich rodziców do uczestnictwa w kreatywnych warsztatach. Tematem działań rodziców i małych wolontariuszy było tworzenie hoteli dla pszczół i innych zapylaczy. Mali wolontariusze wzięli sobie ostatnimi czasy za cel rozpowszechnienie wiedzy o pszczołach i ich pożyteczności oraz konieczności dbania o nie. Spotkanie z rodzicami zaowocowało stworzeniem kilku hotelików, które na wiosnę zawisną w naszym ogrodzie przedszkolnym.

 


październik

2018

 

GRUPA MOTYLKÓW PSZCZELIMI BOHATERAMI!

Grupa 4 i 5 - latków z naszego przedszkola wzięła sobie do serca informację o kłopotach pszczół w naszym kraju oraz na świecie. Przedszkolaki postanowiły nie próżnować i wziąć udział w cyklu zajęć, który pozwoli pomóc przetrwać niezwykle pożytecznym zapylaczom. Swoja działania rozpoczęli od adoptowania 25 pszczół.

Za udział w adopcji oraz rozpowszechnianie informacji o pożyteczności pszczół grupie Motylków nadano tytuł "Pszczelich Bohaterów".

Gratulujemy!

 

 


1

października

2018

 

KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MUZYKI

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy muzycznym akcentem. 1 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Muzyki. Z tej właśnie okazji uczniowie zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Salezjańskiej zaprosili nas na koncert muzyczny w ich wykonaniu. Nasi szkolni przyjaciele zaprezentowali przed przedszkolną publicznościąpiosenki pochodzące z filmu "Akademia Pana Kleksa".

Oj miło było posłuchać wpadających w ucho dźwięków!

 

 


27

września

2018

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "PLAC ARTYSTY SUZAFONISTY"

W czwartkowe popołudnie - 27 września - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" odwiedził niesamowity gość. Nieśmiały słonik - Suzafonik - zaprosił dzieci do udziału w niezwykłej, muzycznej opowieści o małych i wielkich trąbach oraz o tym jak spełniać swoje marzenia.
W czasie spotkania dzieci poznały wygląd  oraz dźwięki, jakie wydobywają z siebie trąbka, waltornia oraz suzafon.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

 


19

września

2018

WARSZTATY "KOCHAMY PSZCZOŁY"

 W środowy poranek - 19 września - przedszkolaki z najstarszych grup odwiedził niezwykły gość. Pani Marzena, pasjonatka pszczół oraz pszczelich opowieści zabrała grupy "Motylków", "Pszczół" oraz "Zajączków" w podróż, w niezwykły mikro świat. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym pszczoły się zajmują oraz jak istotne są one dla nas ludzi. Przedszkolaki poznały sposoby zbierania miodu oraz jego rodzaje. Na zakończenie zajęć każdy miał szansę skosztować pszczelego wyrobu, a także stworzyć własną świecę z wosku pszczelego oczywiście.

To był dzień pełen atrakcji!

 

 


14

września

2018

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również i nasze Przedszkole dołączyło do międzynarodowych obchodów tegoż dnia. Grupa "Motylków", w piątek - 14 września - na początku zmierzyła się z kropkową gimnastyką, by tuż po niej stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


30 - 31

sierpień

2018

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!