8 - 9

czerwca

2018

 

NOC W PRZEDSZKOLU

Grupa "Zajęcy" z naszego przedszkola od dłuższego już czasu z niecierpliwością wyczekiwała 8 czerwca. To właśnie tego dnia razem ze swoimi Paniami dzieci miały wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu - "Nocy w przedszkolu".

Noc pełna atrakcji rozpoczęła się o godzinie 19 od podchodów zorganizowanych na ogrodzie przedszkolnym. Dzieci dzięki wykonywaniu kolejnych zadań odnalazły skarb - skrzynię pełną niespodzianek.

Gdy tylko za oknem się ściemniło, dzielne przedszkolaki wyruszyły na wieczorno - nocne zwiedzanie przedszkola. Dzieci z latarkami w ręku przyglądały się strychowi, kuchni, piwnicy oraz szatni.

Zmęczone przedszkolaki szybko zasnęły, by rano wstać i wziąć udział w "bitwie na poduchy".

To była noc pełna atrakcji i pozytywnych wrażeń!

 

 

 


7

czerwca

2018

 

WYCIECZKA DO DELI PARKU

7 czerwca przedszkolaki wzięły udział w niecodziennej przygodzie - dzieci uczestniczyły w wyprawie do podpoznańskiego Deli Parku. Podczas wycieczki przedszkolaki mogły się przyjrzeć - z naprawdę bliska - modelom prehistorycznych stworzeń w skali 1:1, a także miniaturom najbardziej znanych budowli świata.

Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach przyrodniczych "Co w lesie piszczy?"

Na sam koniec wycieczki każda z grup w czasie wolnym mogła skorzystać z pozostałych atrakcji parku. Niektóre z grup wybrały się spacer "podniebną wioską", inne doskonaliły swoją sprawność ruchową na ściance wspinaczkowej, wszystkie dzieci doskonale bawiły się w parkowej strefie zabaw.

 

 


czerwiec

2018

 

CERTYFIKAT "BLIŻEJ PIESKA"

Grupie "Zajączków" nie obce są działania pomocowe, wszak cała grupa to nasi Mali Wolontariusze. W tym roku przedszkolnym dzieci wraz ze swoimi paniami skupiły się m.in. na działaniach związanych ze zwierzętami. Przedszkolaki odbyły kilka spotkań z czworonożnymi przyjaciółmi, zorganizowały również akcje pomocowe dla pobliskiego schroniska i przystani dla zwierząt.

Z kolei spotkania z ekspertami w dziedzinie zwierząt nauczyły dzieci, jak zachowywać się w ich towarzystwie.

Całoroczne działania dzielnych przedszkolaków uhonorowane zostały zdobyciem certyfikatu projektu "BLIŻEJ PIESKA".

Małym miłośnikom zwierząt serdecznie gratulujemy!

 


30

maja

2018

 

KOLOROWY ŚWIAT DZIECKA

30 maja grupa "Zajączków" zorganizowała na ogrodzie przedszkolnym plenerowe malowanie. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka tematem działań plastycznych uczyniono kolorowy świat dzieci.

Malowaniu towarzyszyło sporo uśmiechu, gdyż malowano dłońmi, nie na kartkach, a na rozciągniętym streczu.

Do zabawy najstarszej grupy przedszkolnej, zaproszono również i młodsze przedszkolaki bawiące się na ogrodzie przedszkolnym.

 

 


29

maja

2018

 

I SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

29 maja w zaprzyjaźnionym z nami Przedszkolu nr 117 odbyła się I SPARTAKIADA PRZEDSZKOLNA. Obchody sportowego święta rozpoczął wice prezydent Poznania.

Zabawy sportowe zorganizowano w 10 strefach, w każdej z nich przyszło się dzieciom zmierzyć z innym wyzwaniem. Sportowemu współzawodnictwu towarzyszyło sporo radości.

Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań nagrodzeni zostali pucharami oraz gromkimi brawami.

 


22

marca

2018

 

WARSZTATY KULINARNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

Po raz kolejny już, w tym roku przedszkolnym, w czwartkowy poranek - 22 marca - odbyło się  spotkanie z cyklu GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”. Przedszkolaki zmierzyły się tym razem z kuchnią ŻÓŁTO - POMARAŃCZOWĄ. Dzieci za cel przyjęły stworzenie uroczych, zdrowych oraz pysznych jajecznych myszek. Kulinarne interpretacje tematu warsztatów skonsumowano w ramach drugiego śniadania.

Było naprawdę pysznie!

 

 


19 - 23

marca

2018

 

 

TYDZIEŃ MOTYLA W WESOŁEJ LUDWICZCE

Tydzień Motyla - Tydzień Wrażliwości to czas kiedy jeszcze intensywniej niż zwykle myślimy o innych, to czas, kiedy staramy się zdziałać jak najwięcej dobrego, to czas kiedy skupiamy się na byciu pomocnymi - wolontariuszami, wreszcie to czas, kiedy w naszym Przedszkolu dzieje się naprawdę sporo.

Przygotowania do Tygodnia Motyla rozpoczęliśmy już w piątek - 16 marca - kiedy to zaprosiliśmy do nas pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 20. Naszym gościom opowiedzieliśmy o naszych wolontariackich działaniach, by następnie stworzyć piękne witrażowe motyle.

W poniedziałek przystroiliśmy salę, a także ogród w piękne kolorowe motyle. Tym samym na naszym ogrodzie powstało niezwykłe motylowe drzewo, które nie tylko cieszy nasze oczy, ale również przypomina nam, że warto i trzeba pomagać.

 

 

W poniedziałek popołudniu zaprosiliśmy do Przedszkola naszych rodziców oraz zaprzyjaźnionych z nami wolontariuszy - działających na co dzień w Hospicjum Palium - by wspólnymi siłami stworzyć jak najwięcej kolorowych motyli.

 

 

We wtorek tworzyliśmy wiosenne kartki pełne kwiatów oraz motyli dla pacjentów poznańskiego Hospicjum Palium. Mamy nadzieję, że nasza twórczość przypadła do gustu obdarowanym.

 

 

W środę wzięliśmy udział w miejskich obchodach Dnia Motyla. Razem z innymi wolontariuszami na dziedzińcu poznańskiego Urzędu Miasta tworzyliśmy łańcuchy pełne motylego origami.

 

 

W czwartek rozmawialiśmy o pomaganiu i o tym, w jaki sposób chcielibyśmy nadal tym się zajmować, zaś w piątek przemaszerowaliśmy alejkami sąsiednich osiedli, by stworzone przez nas kolorowe motyle móc rozdać. Barwne motyle wzbudziły na twarzach przechodniów sporo uśmiechów. Dzięki krótkim rozmowom nawiązanym z mieszkańcami okolic przedszkola podzieliśmy się ideą Małego Wolontariatu oraz naszymi działaniami pomocowymi.

 

 


16

marca

2018

 

NAJPIĘKNIEJSZE KOSZYCZKI WIELKANOCNE

Zaproszono nasze Przedszkole do udziału w konkursie plastycznym "Koszyk wielkanocny". Dzieci z grupy "Zajączków" z wykorzystaniem dostępnych materiałów, wykonały przepiękne prace. Mamy nadzieję, że pomysłowość oraz serce włożone w tworzenie wielkanocnych dzieł doceni konkursowe jury. Trzymamy kciuki za naszych małych artystów!

Ogłoszenie wyników oraz wernisaż prac konkursowych odbędzie się niebawem w DK "Jędruś".

 

 


28

lutego

2018

 

 

WARSZTATY KULINARNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W środowy poranek - 28 lutego - odbyło się kolejne spotkanie z cyklu GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”. Po raz kolejny w tym roku szkolnym dzieci zmierzyły się z kulinarnym wyzwaniem. Tym razem skupiliśmy się na KUCHNI BIAŁO - KREMOWEJ. Mali kucharze tworzyli pastę twarożkową z warzywami, którą następnie skonsumowano w ramach drugiego śniadania.

Było pysznie!

 


6

lutego

2018

 

 

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 6 lutego, w Szkole Podstawowej nr 20 odbyła się Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków. W sportowym wyzwaniu wzięły udział najstarsze dzieci z ratajskich przedszkoli. Na małych sportowców czekały różnorodne dyscypliny sportowe. Podczas spotkania dzieciom towarzyszyło wiele emocji, zabawy i radości. 

Na zakończenie sportowych zmagań uczestnicy Olimpiady otrzymali dyplomy oraz małe upominki.

 

 


19

stycznia

2018

 

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W piątkowe popołudnie grupę "Zajączków" oraz "Motylków" odwiedził zaprzyjaźniony ratownik medyczny. Przedszkolaki miały okazję po raz kolejny bliżej przyjrzeć się pracy ratownika medycznego. Dzieci wraz z zaproszonym gościem utrwaliły również numery ratunkowe (999 oraz 112), nauczyły się także układać osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej. Każdy z chętnych mógł spróbować swoich sił w RKO na fantomie.

Ta wiedza oraz nowe umiejętności na pewno nam się przydają!

 

 


19

stycznia

2018

 

W TEATRZE ANIMACJI

W piątkowy poranek przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" wybrały się do Teatru Animacji na spektakl pt. "Kto wysiedzi jajo?" Zabawna opowieść o perypetiach sympatycznego słonia, wysiadującego w gnieździe jajko w zastępstwie podróżującej pani Przepiórkowskiej przeniósła dzieci w magiczny i kolorowy świat sztuki teatralnej.Nie bez znaczenia pozostało również przesłanie spektaklu: Kiedy się czegoś podejmujesz, dotrzymaj słowa. To wydaje się jednakowo istotne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
 


17

stycznia

2018

 

STYCZNIOWE WARSZTATY KULINARNE

W środowy poranek odbyło się kolejne spotkanie z cyklu GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”. Po raz kolejny w tym roku szkolnym przedszkolaki zmierzyły się z kulinarnym wyzwaniem. Tym razem skupiliśmy się na KUCHNI CZERWNO - BORDOWEJ, zaś pod lupę wzięliśmy przepis na tworzenie karnawałowych koreczków.

 

 


listopad

2017-

styczeń

2018

 

GÓRA GROSZA 

Przedszkolaki działające w Kole Małych Wolontariuszy z końcem listopada 2017 roku przystąpiły do kolejnej już edycji "GÓRY GROSZA". Do uczestnictwa w akcji zaproszono całe przedszkole. Na początku stycznia odbyło się wielkie liczenie zebranych "groszówek". Łącznie blisko 10 tysięcy uzbieranych monet o różnych nominałach dało 184,46 zł.

Zebrana suma została przekazana organizatorom akcji - Towarzystwu  Nasz Dom.

Dziękujemy za liczny udział w akcji  oraz Państwa zaangażowanie.

 

 


8

stycznia

2018

BALIK KARNAWAŁOWY W WESOŁEJ LUDWICZCE

Poniedziałkowy poranek w „Wesołej Ludwiczce” był wyjątkowy! Przedszkolaki bawiły się na karnawałowym baliku. Od samego rana można było wyczuć w Przedszkolu niecodzienną atmosferę. Na baliku pojawiły się: księżniczki, tancerki, wróżki, rycerze, piraci, policjanci i wiele, wiele innych postaci. Pomysłowość oraz zaangażowanie rodziców w wykonaniu strojów zasługuje na ogromne brawa! Niesamowita zabawa i wspaniałe stroje przedszkolaków jeszcze długo będą wspominane.

 


13

grudnia

2017

 

GRUDNIOWE WARSZTATY KULINARNE

Dzisiejszego dnia  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”. Już po raz trzeci w tym roku szkolnym przedszkolaki zmierzyły się z kulinarnym wyzwaniem. Tym razem skupiliśmy się na KUCHNI BRĄZOWO - ZŁOTEJ, zaś pod lupę wzięliśmy przepis na dekorowanie świątecznych pierników.

 

 


13

grudnia

2017

 

"DZIADEK DO ORZECHÓW" w WESOŁEJ LUDWICZCE

13 grudnia nasze Przedszkole odwiedziła najprawdziwsza baletnica. Tancerka - zaprezentowała przedszkolakom przepiękny taniec do utworu P. Czajkowskiego "Dziadek do orzechów". Przedszkolaki podziwiały układ taneczny, wzięły również udział w lekcji baletowej poprowadzonej przez naszego gościa.

 

 


6

grudnia

2017

MIKOŁAJKOWY Występ uczniowskiego chóru ze szkoły Salezjańskiej

6.XII odwiedził nas uczniowski chór ze szkoły Salezjańskiej, aby wykonać dla nas koncert piosenek świątecznych. Podczas koncertu wystąpiła również gimnastyczka,
absolwentka naszego przedszkola, prezentując swoje umiejętności gimnastyczno - taneczne. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w mikołajkowym wydarzeniu. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach, zaś na koniec poczęstowano je piernikami.
Naszym gościom za poranek pełen atrakcji raz jeszcze serdecznie dziękujemy! 

 

 


29

listopada

2017

 

WARSZTATY KULINARNE

Dzisiejszego dnia  odbyło się kolejne spotkanie z cyklu GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”. Po raz drugi w tym roku szkolnym przedszkolaki zmierzyły się z kulinarnym wyzwaniem. Tym razem skupiliśmy się na KUCHNI POMARAŃCZOWO - ŻÓŁTEJ, zaś pod lupę wzięliśmy przepis na dekorowanie "misiowych" ciasteczek.

Wszystkim przedszkolakom zabawa bardzo się podobała, a przede wszystkim smakowała! Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów!

 

 


18

listopada

2017

 

KLUB ODKRYWCÓW POZNANIA PO RAZ DRUGI

W listopadowy, sobotni, poranek  grupa "Zajączków" razem ze swoimi rodzicami i dziadkami po raz kolejny spotkała się w ramach działań Przedszkolnego Klubu Odkrywców. Tym razem dzieci i ich rodziny zamieniły się w członków egzotycznych plemion, by równie egzotyczne krainy poznać. Przedszkolaki u boku pań przewodniczek zwiedziły poznańską Palmiarnię. Dzieci poznały egzotyczne gatunki roślin, wybrały się na poszukiwanie kiełbasy rosnącej na drzewach, poznały również niektóre gatunki zwierząt zamieszkujących dżunglę. Rodzice towarzyszyli przedszkolakom podczas tropikalnej wyprawy, wcześniej jednak poznali historię i kilka ciekawostek dotyczących otaczającego palmiarnię Parku Wilsona.

To był dzień pełen wrażeń!

 

 


14

listopada

2017

 

Kreatywne warsztaty z Panem Pianką

W dniu 14 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan Pianka. Nasz pomysłowy gość zaproponował dzieciom kreatywną zabawę kolorowymi "chrupkami kukurydzianymi". W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, jak w prosty sposób, z pomocą kolorowych pianek i odrobiny wody można wyczarować nie tylko zajączka czy marchewkę, ale i wiele innych rzeczy.

Tego dnia w przedszkolu powstały naprawdę wspaniałe prace, które dzieci z dumą zaprezentowały swoim rodzicom.

 

 


28

października

2017

 

 

KLUB ODKRYWCÓW POZNANIA

"Zające" - najstarsza grupa naszych przedszkolaków - nawet w soboty nie próżnuje. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami oraz paniami stworzyły Klub Odkrywców Poznania. Raz w miesiącu spotykać się będą w innym miejscu naszego pięknego miasta, by zgłębiać lokalne tajemnice. Pierwsze spotkanie przedszkolnego Klubu Odkrywców Poznania odbyło się w sobotę 28 października. Mimo niesprzyjającej pogody humory klubowiczom dopisywały. Tym razem Zajączki poznały historię Poznania skupioną wokół Starego Rynku.

Członkowie Klubu z niecierpliwością wyczekują kolejnego spotkania!

 

 


26

października

2017

 

WARSZTATY KULINARNE

W październiku rozpoczęliśmy cykl warsztatów kulinarnych –GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”. Raz w miesiącu sięgniemy po miksery, wałki, garnki, patelnie i zamienimy się w prawdziwych kucharzy i cukierników, by ponownie spróbować naszych sił w gotowaniu!

26 października zmierzyliśmy się z pierwszym zadaniem. Nasze wyzwanie stanowiła
KUCHNIA ZIELONO - BIAŁA, a pod lupę wzięliśmy przepis na poznański gzik. Wszystkim zabawa bardzo się podobała, a przede wszystkim smakowała! Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów!

 

 


październik

2017

 

NASZE ZWIERZĘTA

 Z okazji "Światowego Dnia Zwierząt" przedszkolaki stworzyły wystawę fotografii swoich domowych zwierzaków, która ozdobiła hol naszego przedszkola. Na zdjęciach pojawiły się sympatyczne psiaki, koty, króliki, chomiki, a nawet rybki. Każdy przedszkolak mógł pochwalić się swoim pupilem i opowiedzieć o nim swoim kolegom z grupy.

Przedszkolna wystawa przyciągnęła wielu widzów.

 

 


5

października

2017

 

"TAJEMNICA LEŚNYCH PRZYJACIÓŁ"

5 października odwiedził nasze przedszkole Teatr Promyk z przedstawieniem „Tajemnica leśnych przyjaciół”. Podczas przedstawienia poznaliśmy perypetie głównego bohatera opowieści - misia Beczułki. Sympatyczny niedźwiadek szukał przyjaciela, gdyż czuł się niesamowicie samotny. Miś na swojej drodze spotkał wiele zwierząt, jednak dopiero spotkanie z groźnym lisem sprawiło, że wszystkie napotkane na drodze misia zwierzęta, wraz z widzami przedstawienia, poznały wartość prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, przeżywając tym samym przygody leśnych przyjaciół.

 

 


22

września

2017

 

WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO W WIRACH

Piątkowy poranek - 22 września - okazał się dla przedszkolaków z "Wesołej Ludwiczki" dniem pełnym atrakcji. Przedszkolaki wybrały się tego dnia na wycieczkę do niezwykłego podpoznańskiego ogrodu. Po dotarciu na miejsce dzieci mogły podziwiać z bliska rośliny ogrodowe - drzewa, krzewy, jesienne kwiaty. Przedszkolaki poznały także techniki zbierania najróżniejszych warzyw i owoców, a wszystko po to, by samodzielnie móc zebrać dla siebie rosnące w ogrodzie winogrona oraz maliny.

Na zakończenie wizyty w eko-ogrodzie dzieci z zebranych samodzielnie malin stworzyły przepyszne zdrowe koktajle. Przedszkolaki odrobinę zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 

 


15

września

2017

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również i nasze Przedszkole dołączyło do obchodów tegoż dnia. Najstarsze przedszkolaki na początku zmierzyły się z kropkową gimnastyką, by tuż po niej stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


30 - 31

sierpień

2017

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!