Zapraszamy serdecznie Państwa na podstrony grup przedszkolnych.

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.


 


9/10

czerwca

2017

 

NOC W PRZEDSZKOLU

Grupy "Pszczół" i "Zajęcy" z naszego przedszkola od dłuższego już czasu z niecierpliwością wyczekiwały dziewiątego czerwca. To właśnie tego dnia razem ze swoimi Paniami dzieci miały wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu - "Nocy w przedszkolu".

Noc pełna atrakcji rozpoczęła się o godzinie 19 od podchodów zorganizowanych na ogrodzie przedszkolnym. Dzieci dzięki wykonywaniu kolejnych podchodowych zadań odnalazły skarb - walizkę pełną niespodzianek.

Gdy tylko za oknem się ściemniło, dzielne przedszkolaki wyruszyły na wieczorno - nocne zwiedzanie przedszkola. Przedszkolaki z latarkami w ręku przyglądały się strychowi, kuchni, piwnicy oraz szatni. Na sam koniec 5 i 6 - latki trafiły do sali gimnastycznej, gdzie niezwykła kula podarowała im piękne sny.

Zmęczone przedszkolaki szybko zasnęły, by rano wstać dosyć wcześnie i wziąć udział w "bitwie na poduchy".

To była noc pełna atrakcji i pozytywnych wrażeń!

 

 


7

czerwca

2017

 

„Zajączki” wygrywają turniej!

Dnia 7 czerwca „Zajączki” reprezentowały nasze przedszkole w 42.Turnieju Piłki Nożnej Przedszkolaków, w którym zajęły I-sze miejsce! Gra była zacięta, młodzi piłkarze walczyli z wielkim zapałem, przestrzegając zasad fair play. Dumni zawodnicy przynieśli do przedszkola pamiątkowy dyplom i puchar. Dodatkowo dzieci dostały piłkę nożną i upominki od Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 

 


2

czerwca

2017

 

Wycieczka do Parku Dinozaurów w Rogowie.

2 czerwca przedszkolaki wzięły udział w niecodziennej przygodzie - dzieci uczestniczyły w wyprawie do rogowskiego Parku Dinozaurów. Podczas wycieczki przedszkolaki mogły się przyjrzeć - z naprawdę bliska - modelom prehistorycznych stworzeń w skali 1:1. Dzielne przedszkolaki - w pierwszej kolejności - uważnie wsłuchiwały się w ciekawą opowieść przewodnika, by później samodzielnie próbować rozpoznać poszczególne gatunki dinozaurów. Musimy przyznać, że mali fani dinozaurów nie mieli z tym najmniejszego problemu!

 

 


1

czerwca

2017

 

 

Dzień Dziecka w „Wesołej Ludwiczce"

Dnia 01.06.2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Już od rana wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na przygotowane dla nich niespodzianki. Tegoroczne dzień postanowiliśmy świętować w szczególny sposób. Dlatego też tego dnia w przedszkolu zorganizowano "Dzień Starych Zabaw". Przedszkolaki poznały gry i zabawy minionych lat, które cieszyły się sporą popularnością wśród ich rodziców oraz dziadków. Dzieci poznały między innymi czym jest "Cymbergaj", "Zośka", kapslowy "Wyścig pokoju", a także gra w gumę. Dla przedszkolaków był to z pewnością niezapomniany dzień pełen uśmiechu i  radości.

 

 


26

maja

2017

 

Festyn Rodzinny w „Wesołej Ludwiczce”

W piątkowe popołudnie, 26 maja, ogród przedszkolny przy Przedszkolu nr 124 opanowali kowboje, kowbojki oraz przedstawiciele indiańskich plemion. Wszystko to za sprawą Rodzinnego Festynu, który zorganizowano dla przedszkolaków i ich rodzin z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Rodzinne spotkanie, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Rodzice każdej z grup przedszkolnych przygotowali dla swoich pociech stoiska z atrakcjami.  Nie lada atrakcją okazały się odwiedziny animatronicznego - 4,5 metrowego  - dinozaura. Niespodziankę uczestnikom rodzinnego święta sprawili również strażacy z zaprzyjaźnionej Jednostki Gaśniczo – Ratunkowej nr 7 w Poznaniu. Dzieci i dorośli mogli zasiąść za kierownicą wozu strażackiego, zadawać strażakom pytania, a także spróbować utrzymać wąż strażacki, gdy sika z niego woda.

Kilka godzin przepełnione mnóstwem atrakcji minęło w oka mgnieniu.

Wszystkim  rodzinom i gościom serdecznie dziękujemy za przybycie  oraz wspaniałą, wspólną zabawę.

 

 


18

maja

2017

 

"POMAGANIE PRZEZ MALOWANIE"

W jeden z majowych, słonecznych, poranków grupa 5-latków w wielkim skupieniu pracowała nad czymś w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci krzątały się pomiędzy pojemnikami z kolorową farbą, w rękach zaś trzymały niewielkie balony. Przedszkolaki z zacięciem moczyły balonowe pędzle w farbie, by następnie odbijać je na podobraziach...

Do dzisiejszego dnia grupa "Pszczół" przygotowywała się już od dawna. Pod koniec kwietnia dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej „W świecie arcydziełek” zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Przedszkolaki zapoznały się z przestrzenią muzeum, materiałami i narzędziami artysty, tajnikami powstawania dzieła oraz z podstawowymi tematami malarskimi. Przedszkolaki zainspirowane wycieczką postanowiły stworzyć własne dzieła. W ten oto sposób powstało kilkadziesiąt barwnych, kwiecistych obrazów, które wychowankowie Przedszkola postanowili przekazać w ręce małych pacjentów Hospicjum Palium.

 

 


21

kwietnia

2017

 

Kreatywne warsztaty z Panem Pianką

W dniu 21 kwietnia nasze przedszkole wesoły Pan Pianka i zaproponował dzieciom kreatywną zabawę z okazji pierwszego dnia wiosny. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, jak w prosty sposób, z pomocą kolorowych pianek i odrobiny wody można wyczarować nie tylko bociana czy kwiaty, ale i wiele innych rzeczy. Powstały naprawdę wspaniałe prace, które dzieci z dumą zaprezentowały swoim rodzicom.

 


11

kwietnia

2017

 

ŚWIĄTECZNE MAZURKI

We wtorkowy poranek odbyły się kolejne kulinarne warsztaty z cyklu: „Gotowanie z Wesołą Ludwiczką”. Tym razem z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych przedszkolaki wspólnie dekorowały świąteczne mazurki. Dekorowanie wielkanocnego wypieku sprawiło wszystkim wielką radość i rozwinęło dziecięcą kreatywność. Wszystkie kolorowe mazurki szybko zniknęły ze świątecznie udekorowanych stołów.

 


6

kwietnia

2017

 

 

SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM WIELKANOCNYM

6 kwietnia, od samego rana, w Przedszkolu panowało wielkie poruszenie! To właśnie dziś przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" wybrały się na wycieczkę do pobliskiej miejscowości - Potasze - gdzie na jednej z leśnych polan spotkały Zajączka Wielkanocnego. Zając przygotował dla dzieci upominki oraz całą masę atrakcji. Przedszkolaki doskonale bawiły się podczas przejażdżki bryczką, jeżdżąc na kucyku, a także poznając tajemnice leśnej polany Zajączka.

Dzisiejszy dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci najmłodszych!

 

 


marzec

2017

KONKURS WIOSENNY

W marcu, w naszym przedszkolu, odbył się konkurs plastyczny,  w ramach którego dzieci wraz z rodzicami tworzyły wiosenne kwiaty w formie przestrzennej. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i wzbudzały zainteresowanie oglądających. W ten oto sposób w naszym przedszkolu zagościła kolorowa wiosna!

Wszyscy artyści zostali nagrodzeni. 

 

 


28

marca

2017

 

"PRZYGODY ROZBÓJNIKA RUMCAJSA"

We wtorkowy poranek przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" odwiedzili aktorzy teatru Galana. Na deskach przedszkolnej sceny przedstawiono bajkę, która przybliżyła dzieciom historię prawdziwej przyjaźni. Spektakl zaprezentował przedszkolakom zabawne perypetie Księcia Pana i Rumcajsa. Ciekawe kostiumy, oprawa muzyczna sztuki dla najmłodszych oraz sceny pełne humoru dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

 

 


27

marca

2017

 

NAJPIĘKNIEJSZE STROIKI WIOSENNO - ŚWIĄTECZNE

Zaproszono nas do udziału w konkursie plastycznym "Najpiękniejszy stroik wiosenno - świąteczny". Dziewczynki z grupy "Pszczół", z wykorzystaniem dostępnych materiałów, wykonały przepiękne stroiki świąteczne. Mamy nadzieję, że pomysłowość oraz serce włożone w tworzenie wielkanocnych dzieł doceni konkursowe jury. Trzymamy kciuki za nasze artystki!

 

 


21

marca

2017

 

WIOSENNO - WITAMINOWY MARSZ PRZEDSZKOLAKÓW

We wtorkowy  poranek przedszkolaki z „Wesołej Ludwiczki” wyruszyły barwnym pochodem w poszukiwaniu „Pani Wiosny”. W trakcie wspólnego spaceru pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Przedszkolaki dumnie reprezentowały swoje wiosenno -witaminowe kapelusze i głośno wykrzykiwały hasła zachęcające napotkanych przechodniów do zdrowego i racjonalnego odżywiania!

 

 


15

marca

2017

 

GOTOWANIE Z „WESOŁA LUDWICZKĄ” 

W środowy poranek odbyły się  kolejne warsztaty kulinarne pod nazwą: „GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”.  Tym razem przedszkolaki wykonały orzeźwiające smoothie bananowo- szpinakowe. Owocowo - warzywny koktajl okazał się niezwykle smaczny i bardzo zdrowy!

 

 


2 i 6

marca

2017

 

 

TYDZIEŃ Z PIERWSZĄ POMOCĄ W TLE

Początek marca dla przedszkolaków z grupy Pszczół okazał się czasem niezwykle intensywnym. To właśnie wtedy grupę 5-latków odwiedzili eksperci związani zawodowo z udzielaniem pierwszej pomocy.

Dzieci miały okazję poznać zawód ratownika medycznego, strażaka oraz opiekuna psa ratownika. Przedszkolaki poznały podstawowy sprzęt medyczny, sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Dzieci przyjrzały się również umiejętnościom oraz zadaniom psa ratowniczego.

Ta wiedza na pewno się nam przyda!

 

 


27

lutego

2017

 

 

WYSTAWA DINOZAURÓW

W poniedziałkowy poranek - 27 lutego - dzieci z „Wesołej Ludwiczki” obchodziły „Światowy Dzień Dinozaura”. Z tej okazji przedszkolaki stworzyły ze swoich ulubionych dino zabawek ciekawą wystawę, która udekorowała hol naszego przedszkola. Z okazji tego święta w każdej grupie odbył się prehistoryczny quiz „W świecie dinozaurów”, który przedszkolaki rozwiązały na piątkę z plusem! Ten dzień przyniósł nam wiele wrażeń i emocji.

 

 


20

lutego

2017

 

BALETOWA PODRÓŻ PO TEATRZE GRUPY "PSZCZÓŁ" I "ZAJĘCY".

Fragmenty najpiękniejszych baletowych przedstawień, tańce z różnych części świata, barwne kostiumy i różnorodne rekwizyty to atrakcje, które w poniedziałkowy poranek towarzyszyły przedszkolakom z grup "Pszczół" i "Zajęcy" . 5 i 6 - latki wzięły udział w edukacyjnych zajęciach zorganizowanych przez tancerzy Teatru Wielkiego w Poznaniu. Ideą zajęć jest pokazanie dzieciom teatru z bliska, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego oraz z teatralnym ABC.
Baletowa podróż po teatrze rozpoczęła się w sali prób, miejscu na co dzień niedostępnym dla publiczności. Mali widzowie uczestniczyli, a także współtworzyli warsztatowe spotkanie. Po warsztatach przedszkolaki odbyły spacer za kulisy, tak jak artyści stanęli na deskach poznańskiej sceny.  To był dzień pełen niesamowitych wrażeń!

 


luty

2017

 

KONKURS NA „NAJBARDZIEJ ODLOTOWĄ RAKIETĘ KOSMICZNĄ” ROZSTRZYGNIĘTY!

W ramach projektu badawczego „KOSMOS (UKŁAD SŁONECZNY) grupa „Biedronek” przygotowała wspólnie z rodzicami niesamowite kosmiczne pojazdy, które dekorowały hol naszego przedszkola i brały udział w przedszkolnym głosowaniu. Po podliczeniu wszystkich głosów wyłoniono szczęśliwych zwycięzców! Pierwsze miejsce otrzymał Adaś i jego świetlista rakieta. Szczególe wyróżnienia otrzymali: Stefan, Gabrysia i Kacper. Wszystkim Biedroneczkom dziękujemy za udział w konkursowej zabawie i serdecznie gratulujemy!

 

 


24

stycznia

2017

 

"DINOZAUR W WESOŁEJ LUDWICZCE"

We wtorkowy poranek - 24 stycznia - "Wesołą Ludwiczkę" odwiedził niesamowity gość. Ponad 5 metrowy animatroniczny, jeden z najbardziej znanych na świecie dinozaurów, Tyranosaurus Rex. Dzięki temu niezwykłemu, spotkaniu dzieci mogły z bliska przypatrzeć się prehistorycznemu stworzeniu, poznać budowę jego ciała, fakturę skóry oraz przełamać swoje obawy związane z obcowaniem z olbrzymem. Zachwycone dinozaurem przedszkolaki jeszcze bardziej zapaliły się do zgłębiania wiedzy o prehistorycznych gadach. Z niecierpliwością wyczekują również kolejnych gości mając nadzieję na dalsze niesamowite przeżycia.

 

 


18

stycznia

2017

 

BALIK KARNAWAŁOWY

Środowy poranek w „Wesołej Ludwiczce” był wyjątkowy! Przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami bawiły się na karnawałowym baliku. Od samego rana można było wyczuć niecodzienną atmosferę. Balik zorganizowano na sali zaprzyjaźnionego z przedszkolem Domu Kultury. Na baliku pojawiły się: księżniczki, tancerki, wróżki, rycerze, piraci, policjanci i wiele, wiele innych postaci. Pomysłowość oraz zaangażowanie rodziców w wykonaniu strojów zasługuje na ogromne brawa! Niesamowita zabawa i wspaniałe stroje przedszkolaków  i ich rodziców jeszcze długo będą  wspominane.


17

stycznia

2017

 

ŚWIĘTO KUBUSIA PUCHATKA W PRZEDSZKOLU

Kubuś Puchatek jest jednym z najbardziej znanych misiów na świecie. Mali miłośnicy bajki potrafią jednym tchem wymienić perypetie Kubusia. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodziliśmy w naszym przedszkolu 17 stycznia.

Tego dnia przedszkolaki poznały jedną z przygód pluszowego misia, zmierzyły się z mini quizem wiedzy o nim, a także układały kubusiowe puzzle.

 

 


15

stycznia

2017

 

JASEŁKA NA 25 FINALE WOŚP

15 stycznia najstarsze przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" po raz kolejny odegrały przedstawienie jasełkowe. Tym razem dzieci wystawiły je w ramach 25 finału WOŚP. Przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy „Pszczół” oraz „Zajęcy" było przepięknym połączeniem tradycji ze współczesnością. Przedszkolaki z przejęciem odegrały swoje role, a całość przedstawienia, pokazująca scenki z narodzin i życia małego Jezuska, przeplatana była kolędami, pastorałkami i wesołymi tańcami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz nauczycielek sprawiło, że przedstawienie  wywarło  duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały  możliwość  uczestniczenia w tradycji, a także okazję do zaprezentowania lokalnej społeczności swoich umiejętności artystycznych.

 

 


grudzień

2016

 

LIST OD BRYTYJSKIEJ KRÓLOWEJ

Przedszkolaki z najstarszych grup przedszkolnych, w ramach zajęć językowych, przygotowały list - wzbogacony pięknymi ilustracjami - do Brytyjskiej Królowej z najlepszymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wiele radości sprawiła dzieciom odpowiedź Królowej, która to również życzyła dzieciom wszystkiego co najlepsze w Święta oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 


6

grudnia

2016

 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

6 grudnia okazał się dla dzieci dniem pełnym atrakcji. Przedszkolaków oraz ich rodziców w holu przedszkola witała ''Mikołajka", która częstowała wszystkich świątecznymi pierniczkami. Tego dnia dzieci uczestniczyły w "mikołajkowych" zabawach w swoich grupach. Jednak największą radość sprawiło przedszkolakom odnalezienie ''mikołajkowych niespodzianek" schowanych w ich butach.

 

 


25

listopada

2016

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek przedszkolaki z „Wesołej Ludwiczki” obchodziły „Światowy Dzień Misia Pluszowego”. Z tej okazji dzieci stworzyły ze swoich ulubionych misiów piękną wystawę, która przez cały tydzień dekorowała hol przedszkola.  Dzień ten, był bardzo szczególny, ponieważ pluszowe misie są ulubieńcami wszystkich dzieci. Z okazji tego święta odbył się również konkurs fotograficzny na: „Najładniejsze misiowe przebranie”. Fotografie misiowych kostiumów również dekorowały przedszkolny hol. Każdy misiowy strój został nagrodzony wielkimi brawami i niespodziankami.

 

 


25

listopada

2016

 

KREATYWNE WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ

W dniu 25 listopada, z okazji Święta Pluszowego Misia, odwiedził nasze przedszkole wesoły Pan Pianka i zaproponował dzieciom kreatywną zabawę. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, jak w prosty sposób, z pomocą kolorowych pianek można wyczarować nie tylko postać misia, ale i wiele innych rzeczy. Powstały naprawdę wspaniałe dzieła, które dzieci z dumą zaprezentowały swoim rodzicom.

 


23

listopada

2016

 

GOTOWANIE Z CECYLKĄ KNEDELEK - KUCHNIA ŻÓŁTO - POMARAŃCZOWA

W piękne środowe popołudnie wszystkie przedszkolaki wraz z Cecylką Knedelek i jej wierną przyjaciółką Gąską Walerką zabrały się do wykonania „cudacznych - misiowych kanapek”. Kolejne kulinarne wyzwanie, które podjęły dzieci okazało się strzałem w dziesiątkę! Przedszkolaki nie tylko wspaniale poradziły sobie z tworzeniem misiowych kanapek jak i równie pięknie pozjadały swoje kulinarne dzieła, szerząc przy tym ideę zdrowego odżywiania.

 

 


28

października

2016

 

"IDZIE LASEM PANI JESIEŃ, CAŁY KOSZ POMYSŁÓW NIESIE"

Dnia 28 października 2016 odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą kompozycję z darów jesieni pt. „ Idzie lasem Pani Jesień , cały kosz pomysłów niesie”. Wszystkie prace prezentowały się wspaniale, budząc duże zainteresowanie oglądających.

W wyniku głosowania dzieci i rodziców wyłoniono zwycięzców, którym wręczono nagrody. Gratulujemy wszystkim dzieciom i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

 

 


27

października

2016

 

GOTOWANIE Z CECYLKĄ KNEDELEK - KUCHNIA ZŁOTO - BRĄZOWA

W czwartkowy ranek w naszym przedszkolu odbyły się kolejne kulinarne warsztaty z Cecylką Knedelek. Tym razem Cecylka zainspirowała nas do wykonania przepysznych rogalików, które udały się nam znakomicie! Przedszkolaki uwielbiają Cecylkę Knedelek i jej pomysły na gotowanie. Najprzyjemniejszą częścią "spotkania z Cecylką" była oczywiście degustacja. Rogaliki smakowały wyśmienicie!

 

 


21

października

2016

 

JESIENNY BALIK W PRZEDSZKOLU

Choć za oknem szaro i deszczowo, to w krainie „Wesołej Ludwiczki” zawsze jest pogodnie i radośnie! W piątkowy poranek odbył się długo oczekiwany „Jesienny balik”. Przedszkolaki perfekcyjnie przygotowały się na powitanie Pani Jesieni. Na baliku pojawiły się wspaniałe grzybki, muchomory, borowiki, wiewiórki, jeże, król jesieni, pani jesień i wiele, wiele innych. Balik odbył się pod czujnym okiem animatorów, którzy przygotowali dla dzieci wiele wspaniałych zabaw i konkursów. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w licznych zabawach tanecznych oraz jesiennych konkursach. Balik okazał się kolejną okazją do wspaniałej zabawy, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia!

 


19

października

2016

 

PORTRET NAUCZYCIELA - KONKURS PLASTYCZNY

W środę, przedpołudniem (19 października), odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Portret nauczyciela” połączonego z konkursem literackim "Fraszka o nauczycielu". Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły ciekawe wiersze i przepiękne, kolorowe ilustracje. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, by wyłonić najpiękniejsze z nich. Postanowiono więc, że wyróżnieni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

 


październik

2016

 

JESIEŃ W ŚWIECIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH

Jedno z poznańskich przedszkoli zaprosiło nas do udziału w konkursie plastycznym "Jesień w świecie figur geometrycznych". Przedszkolaki z najstarszych grup, wykorzystując wiedzę o kołach, prostokątach, kwadratach, trójkątach a nawet okręgach, stworzyły piękne geometryczne prace konkursowe. Trzymamy kciuki za naszych małych plastyków - projektantów!

 

 


29

września

2016

 

WARSZTATY KULINARNE

We wrześniu rozpoczęliśmy cykl warsztatów kulinarnych –GOTOWANIE Z CECYLKĄ KNEDELEK”. Raz w miesiącu sięgniemy po miksery, wałki, garnki, patelnie i zamienimy się w prawdziwych kucharzy i cukierników! Ponownie spróbujemy naszych sił w gotowaniu!

29 września zmierzyliśmy się z pierwszym zadaniem. Nasze wyzwanie stanowiła
KUCHNIA ZIELONA, a pod lupę wzięliśmy przepis na pyszną pastę twarożkowo - bazyliową. Wszystkim zabawa bardzo się podobała, a przede wszystkim smakowała! Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów!

 

 


20

września

2016

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

We wtorkowy poranek 20 września odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla najmłodszych dzieci z naszego przedszkola. Na maluchy czekało nie lada zadanie! Były to zagadki z niespodziankami, które sprawiły dzieciom wiele radości. Po skończonej zabawie Pani dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka za pomocą „Zaczarowanego ołówka”.


16

września

2016

 

WYCIECZKA DO SKANSENU PSZCZÓŁ W SWARZĘDZU

16 września grupy "Pszczół" oraz "Zajęcy" postanowiły zgłębić tajniki życia niezwykle pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do swarzędzkiego Skansenu Uli, gdzie z pomocą przewodnika poznały życie pszczelej rodziny, a także wzięły udział w warsztatach tworzenia świec z wosku pszczelego. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków!

 

 


8

września

2016

 

WYCIECZKA NA STADION INEA

Ósmy dzień września okazał się dla przedszkolaków z grupy "Pszczół" oraz "Zajęcy" dniem pełnym atrakcji. Dwie najstarsze grupy przedszkolaków zaproszono na Stadion Inea. Dzieci mogły podziwiać z bliska boisko, trybuny, usiąść na tych samych ławkach, na których siedzą zawodnicy poznańskiego Lecha oraz goście, których przyjmują. Przedszkolaki zwiedziły również zaplecze stadionu, w tym największą w Europie szatnię dla gości oraz miejsce, w którym odbywają się konferencje prasowe poznańskiego zespołu. Na sam koniec starszaki odbyły trening małych piłkarzy, po którym zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

 

 


30 - 31

sierpień

2016

 

DNIA ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!