Zapraszamy serdecznie Państwa na podstrony grup przedszkolnych.

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.

 

20

czerwca

2016

 

PRZEDSZKOLAKI I INDIANIE

W dniu 20 czerwca wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do wioski Indiańskiej w Łopuchówku. Dzieci wzięły udział w zajęciach rekreacyjno - edukacyjnych poznając niezwykły świat Indian Ameryki Północnej - domostwa, przedmioty codziennego użytku, stroje, egzotyczne sprzęty i broń.

Przedszkolaki wykazały się sprawnością na indiańskiej ścieżce zdrowia oraz zatańczyły wspólnie indiański taniec przy dźwiękach bębna.

 

 


7

czerwca

2016

 

"MOTYLKI" I "PSZCZÓŁKI" W KINIE

7 czerwca „Motylki” i "Pszczółki" odwiedziły kameralne kino „Bułgarska 19”. Specjalnie dla nich zorganizowany został pokaz filmu dla dzieci pt. „Nosorożec Otto”. Projekcja filmu poprzedzona była ciekawą pogadanką taty jednego z przedszkolaków na temat historii kina oraz sposobów realizacji filmów.

To była niecodzienna i bardzo ciekawa wycieczka!

 

 


30 maja -

3 czerwca

2016

 

TYDZIEŃ DZIECKA W WESOŁEJ LUDWICZCE

Zamiast obchodzić, jak co roku, Dzień Dziecka - postanowiliśmy w tym roku szkolnym świętować w naszym przedszkolu Tydzień Dziecka.

W poniedziałek -  krainę Wesołej Ludwiczki odwiedził animator, który dla najmłodszych przygotował niesamowite bańkowo - balonowe show.

We wtorek - kadra naszego przedszkola wystawiła dla wszystkich przedszkolaków spektakl o bohaterce naszego przedszkola - Wesołej Ludwiczce.

W środę - 1 czerwca - świętowaliśmy Dzień Dziecka razem z poznańskimi koziołkami podczas międzygrupowych zawodów sportowych.

W czwartek zaprosiliśmy do wspólnego świętowania naszych rodziców - organizując przedszkolny Dzień Rodziny, zaś w piątek postanowiliśmy na kolorową i zdrową kuchnię. Samodzielnie tworzyliśmy owocowo - warzywne szaszłyki.

Tydzień Dziecka okazał się być pełen niesamowitych atrakcji, a co z tym związane czasem pełnym uśmiechu, radość, a nawet łez wzruszenia.

 

 


23

maja

2016

 

 

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

23 maja przedszkolaki wzięły udział w niecodziennej przygodzie - dzieci uczestniczyły w wyprawie do gospodarstwa agroturystycznego. Podczas wycieczki przedszkolaki mogły się przyjrzeć - z naprawdę bliska - zwierzętom wiejskim. Dzielne maluchy przytulały króliki, głaskały owce, karmiły kozy, przyglądały się świniom oraz koniom i krowom.  Dzieci poznały również pracę kowala, a także bawiąc się przetestowały drewniane zabawki rodem z lat dzieciństwa właściciela gospodarstwa.

To był dzień pełen niesamowitych wrażeń!

 

 


19

maja

2016

 

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

19 maja - w dniu Dobrych Uczynków - przedszkolni wolontariusze z grupy Motyli oraz ich rodzice spotkali się, by przygotować niespodziankę dla wszystkich przedszkolaków. Rodzice i ich pociechy aranżowali przedszkolny taras, tak by ten stał się bardziej przytulny i kolorowy.

Dzięki wielu rękom do pomocy zebrani uporali się dosyć szybko z sianiem i sadzeniem. Efekt końcowy prac wolontariuszy zaskoczył wszystkich niezwykle pozytywnie.

 

 


3

marca

2016

 

PRZEDSTAWIENIE "DWA KOZIOŁKI"
3 marca przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu teatru Dudula „Dwa koziołki”. Dzieci z uwagą i napięciem śledziły losy głównych bohaterów - dwóch rozbrykanych koziołków, które po wielu przygodach trafiły na wieżę poznańskiego ratusza, gdzie można je podziwiać po dziś dzień. Przedstawienie było wzbogacone gwarą poznańską, dzięki niemu wiemy np. co to ryczka, bimba, bana, kejter czy pyry!

 

 


15

lutego

2016

 

WIZYTA W CENTRUM STOMATOLOGICZNYM

W poniedziałkowy poranek grupy „Motyli” i „Zajączków” odwiedziły Centrum Stomatologiczne funkcjonujące przy Szpitalu im. św Wojciecha w Poznaniu.  4 i 5 – latki realizują aktualnie założenia projektów „CZŁOWIEK”, dzięki którym zgłębiają wiedzę na temat budowy ludzkiego ciała oraz zdrowia. W czasie wizyty w ośrodku medycznym dzieci uczestniczyły w prelekcji na temat higieny jamy ustnej oraz zdrowego odżywiania. Każdy z dzielnych przedszkolaków mógł z bliska przyjrzeć się sprzętom niezbędnym w gabinecie stomatologicznym. Wielką atrakcją okazała się wizyta w gabinecie RTG i możliwość przyglądania się zdjęciom rentgenowskich różnych części ciała ludzkiego. Poniedziałek okazał się dla "Motylków" i "Zajączków" dniem pełnym niesamowitych wrażeń!

 

 


3

lutego

2016

 

 

GOTOWANIE Z CECYLKĄ KNEDELEK

W środowy poranek w naszym przedszkolu odbyły się kolejne kulinarne warsztaty z Cecylką Knedelek. Tym razem Cecylka zainspirowała nas do wykonania "Domowych serowych bałwanków", które udały się znakomicie! Przedszkolaki uwielbiają Cecylkę Knedelek i jej pomysły na gotowanie, pieczenie oraz degustowanie. Dzieci ubrane na biało samodzielnie wykonały piękne "DOMOWE BAŁWANKI". Najprzyjemniejszą częścią była oczywiście degustacja! Bałwanki wszystkim smakowały, bo były zrobione własnoręcznie!

 

 


13

stycznia

2016

 

BALIK KARNAWAŁOWY

Środowy poranek w „Wesołej Ludwiczce” był wyjątkowy! Wszystkie przedszkolaki z wielkim entuzjazmem bawiły się na karnawałowym baliku. Od samego rana można było wyczuć niecodzienną atmosferę w przedszkolu. Dzieci wchodziły do sali w  kolorowych kostiumach. Na baliku pojawiły się: księżniczki, tancerki, wróżki, rycerze, piraci i wiele, wiele innych. Pomysłowość oraz zaangażowanie rodziców w wykonaniu strojów zasługuje na ogromne brawa! 

Niesamowita zabawa i wspaniałe stroje przedszkolaków jeszcze długo będą  wspominane.

 

 


12

stycznia

2016

 

MINI SHOW PERKUSYJNE - W KLIMACIE LATINO

Karnawał trwa, więc w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe muzyczne wydarzenie pt. "Mini show perkusyjne - w klimacie latino".

Podczas tej audycji muzycznej każdy przedszkolak mógł stać się perkusistą.

Dzieci zaznajomiły się z brzmieniem egzotycznych instrumentów oraz ich budową i pochodzeniem. Dzięki czynnemu udziałowi w zajęciach (bezpośredni kontakt z instrumentem) uczyły się techniki wydobycia dźwięku i same kreowały sposób wykonania, co korzystnie wpływało na rozwój ich poczucia rytmu i umuzykalnienia.

Dzieci poznały zbiór oryginalnych instrumentów z Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Łacińskiej oraz Europy: bongosy, bęben afrykański, kastaniety, talerze, shaker, marakasy, werbel, bęben - grzechotnik itp.

 


Wyniki konkursu organizowanego przez Przedszkole nr 124 - "BAJKA O ZDROWIU":

I miejsce: Blanka Wrzyszcz - Przedszkole nr 51

II miejsce: Joanna Świerczak - Przedszkole nr 30

oraz Wojtek Kobelski - Przedszkole nr 30

III miejsce: Natasza Frankowska  - Przedszkole nr 51

oraz Bartłomiej Galiński - Przedszkole nr 7

wyróżnienie: Aleksandra Sarbinowska - Przedszkole nr 126


grudzień

2015

 

SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

W "Wesołej Ludwiczce" trwa właśnie niezwykła wystawa. W szatni przedszkolnej przepięknie prezentują się szopki bożonarodzeniowe wykonane przez przedszkolaki i ich rodziców w ramach konkursu zorganizowanego przez nasze przedszkole.

Celem konkursu było przypomnienie i ożywienie uśpionej tradycji oraz pokazanie, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie.

Własnoręcznie wykonane szopki to niezwykle cenne eksponaty. O ich wartości świadczą między innymi samodzielne wykonanie oraz aktywnie i twórczo spędzony czas z rodziną.


i

 


grudzień

2015

 

'MIKOŁAJKOWE OPOWIEŚCI" W WESOŁEJ LUDWICZCE

W każdym tygodniu grudnia miały miejsce ,,Mikołajkowe opowieści". Prowadziła je sama pani Mikołajkowa, która witała się z każdą grupą oraz zapraszała do wspólnej zabawy. Dzieci na filcowej tablicy samodzielnie tworzyły świąteczne opowiadania. Każde z nich kończyła wesoła piosenka naszego gościa, po czym pani Mikołajowa sprawdzała, jak przedszkolaki poradziły sobie z zadaniem.

 

 


grudzień

2015

 

 

PRZEDSZKOLNE BAŁWANKI

Kalendarzowa zima dopiero nadejdzie, w naszym przedszkolu jednak już zrobiło się zimowo. To wszystko za sprawą papierowych rzeźb bałwanków, które przyozdobiły przedszkolny hol. Prawda, że teraz wygląda pięknie?

 

 


9

grudnia

2015

 

 

MOBILNE PLANETARIUM

W środę przedszkolaki z grup "Motyli", "Zajęcy" i "Pszczół" miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego. Wszystko za sprawą mobilnego planetarium, które zagościło w ludwiczkowych murach.
Dzieci odbyły wędrówkę po nocnym niebie i poznały obiekty, które można zobaczyć po zachodzie Słońca. Obserwowały rozgwieżdżone niebo i przepiękne, kolorowe gwiazdozbiory.  Obejrzały Ziemię oraz kilka innych planet z bliska. Z ekspertem porozmawiały o Słońcu oraz o całym Układzie Słonecznym.
Była to ciekawa i pełna atrakcji podróż!

 


8

grudnia

2015

 

Spotkanie z EKO - EKSPERTEM

8 grudnia przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o swoje miasto. Wszystko to za sprawą przedstawicielki GOAP, która opowiedziała dzieciom jak należy segregować odpady. Pokazała przedszkolakom również co może powstać z zebranych już śmieci - dzięki recyklingowi.

Maluchy obiecały, że odtąd będą dbały o swoje miasto!

 


7

grudnia

2015

 

 

PIERNICZKOWY DZIEŃ W WESOŁEJ LUDWICZCE

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się wielkie dekorowanie pierników. Od samego rana z przedszkolnej kuchni wydobywał się aromatyczny zapach pieczonego ciasta, który wprowadził nas w świąteczny nastrój.

W czasie dekoracji świątecznych wypieków przedszkolaki puściły wodze fantazji i stworzyły apetycznie i bajecznie wyglądające ciasteczka. Kiedy wszystko było gotowe dzieci przystąpiły do degustacji. Wszystkie pierniki zniknęły w mgnieniu oka! A dzieci jednogłośnie stwierdziły, że „piernikowy dzień”  powinien odbywać się częściej!

 


7

grudnia

2015

 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
7 grudnia okazał się dla dzieci dniem pełnym atrakcji. Przedszkolaków oraz ich rodziców w holu przedszkola witała ''Mikołajka", która częstowała wszystkich świątecznymi pierniczkami. Tego dnia dzieci uczestniczyły w "mikołajkowych" zabawach w swoich grupach. Jednak największą radość sprawiło przedszkolakom odnalezienie ''mikołajkowych niespodzianek" schowanych w ich butach.

 

 


27

listopada

2015

 

PRZEDSZKOLAKI I ZUMBA

27 listopada miały miejsce pierwsze warsztaty taneczne z rodzicami. Dzieci uczęszczające na zajęcia z tańca zaprezentowały cztery układy. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni również rodzice, którzy mogli przekonać się jaką radość sprawia taniec. Nie będzie to jednak ostatnie takie spotkanie! Już niedługo startujemy z nowymi i widowiskowymi układami, przygotowującymi nas do wielkiego występu pod koniec roku przedszkolnego.

 

 


24

listopada

2015

 

GOTOWANIE Z CECYLKĄ KNEDELEK

We wtorkowy poranek – 24 listopada - odbyły się kolejne warsztaty kulinarne „Gotowanie z Cecylką Knedelek”. Tym razem przedszkolaki pod lupę wzięły „drożdżowy placek z warzywami, czyli pomidorową pizzę”. Dzieci wspólnie z nauczycielkami wykonały ciasto, pokroiły warzywa i udekorowały pizzę, którą następnie ze smakiem zjadły. Warzywna pizza okazała się strzałem w dziesiątkę! Przedszkolaki miały nie tylko okazję spróbować nowych smaków – warzyw, ale również rozwinęły umiejętność zgodnej współpracy w grupie. Kolejna kulinarna przygoda na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 


18

listopada

2015

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „JESIENNY SPACER PO POZNANIU”

W środowy poranek – 18 listopada - odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt.: „Jesienny spacer po Poznaniu”.

Pierwsze miejsce zajęła Tosia z grupy „Pszczółek”, drugie miejsce - Franek z grupy „Pszczółek”, a trzecie miejsce - Emilia z grupy „Zajączków”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zabawie i gratulujemy zwycięzcom!

 

 


listopad

2015

 

MISIE DLA ANI

Wolontariusze z "Wesołej Ludwiczki" nie próżnują! W listopadzie przedszkolaki dołączyły do akcji zbiórki pluszowych misiów dla pani Ani z Poznania, która zmaga się z nowotworem.

Zebrane w tym czasie misie zostały przekazane fundacji, pod opieką której pozostaje poznanianka. Każdy z misiów trafi na aukcje na rzecz pani Ani.

Mamy nadzieję, że wylicytowane kwoty pozwolą sfinansować leczenie poznanianki.

 


5

listopada

2015

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień postaci z bajek. W każdej grupie wiekowej dzieci wspaniale się bawiły! Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajkowych. Prezentowały przyniesione z domu książeczki oraz zabawki. Dzieci układały bajkowe historyjki obrazkowe, odgadywały zagadki o postaciach ze znanych bajek oraz słuchały bajek czytanych przez nauczycielki. 

Ten magiczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

 

 

2

listopada

2015

 

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK

2 listopada nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - pani leśnik z Nadleśnictwa Babki. Oczekiwaliśmy gościa z niecierpliwością od samego rana.

Pani leśnik opowiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania zadawała przedszkolakom wiele pytań, z którymi świetnie sobie poradziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat drzew, grzybów i zwierząt leśnych. Dzieci miały także możliwość zadawania pytań pani leśnik i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.

 

 


październik

2015

 

 

ZBIÓRKA KSIĄŻEK DLA POZNAŃSKICH SZPITALI DZIECIĘCYCH
"Dom bez książek jest jak plaża bez słońca" /Jose Marti/
Aby tych słonecznych promieni i bijącej z nich energii nigdy nie zabrakło, szczególnie w miejscach, gdzie bardzo są one potrzebne, przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" dołączyły do zbiórki książek dla małych pacjentów z poznańskich szpitali. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu dzieci z oddziałów szpitalnych choć na moment zapomną o swoich chorobach.

 

 


październik

2015

 

 

ORZECHY DLA NIEDŹWIEDZI Z POZNAŃSKIEGO NOWEGO ZOO
Przedszkolaki z Wesołej Ludwiczki nie boją się pomagać. Kiedy pracownicy poznańskiego ZOO poprosili o pomoc w zorganizowaniu orzechowej przekąski dla niedźwiedzi z poznańskiego Nowego Zoo dzieciaki od razu przystąpiły do działania. Dzięki naszej przedszkolnej zbiórce kilkanaście kilogramów orzechów włoskich oraz laskowych wzbogaci dietę poznańskich niedźwiedzi. Mamy nadzieję, że będą im smakowały!


20

października

2015

 

 

SPOTKANIE Z ILUZJĄ

Mag Brozi tym razem w występie tylko dla dzieci zaczarował wszystkich! Przedszkolaki jak zaklęte obserwowały magiczne sztuczki. Największą radość sprawiło im wspólne wypowiadanie zaklęć i czekanie na to co wydarzy się dalej...

Znikały chusteczki, pojawiały się gołębie, a także pieniążki za uchem – to wszystko potrafią dzieci z „Wesołej Ludwiczki”.

Chyba nie ma drugiego tak magicznego Przedszkola jak nasze!

 

 


18

października

2015

 

 

WARSZTATY KULINARNE

W październiku rozpoczęliśmy cykl warsztatów kulinarnych –GOTOWANIE Z CECYLKĄ KNEDELEK”. Raz w miesiącu sięgniemy po miksery, wałki, garnki, patelnie i zamienimy się w prawdziwych kucharzy i cukierników!

Spróbujemy naszych sił w zupełnie nieznanej nam dotąd dziedzinie - gotowaniu!

Dowiemy się, jak należy przygotować się do tego zadnia, jakie warunki należy spełnić, co trzeba przygotować oraz na co uważać?

18 października zmierzyliśmy się z pierwszym zadaniem. Nasze wyzwanie stanowiła
KUCHNIA ZIELONO - OLIWKOWA, a pod lupę wzięliśmy przepis na TORT Z KIWI. Wszystkim zabawa bardzo się podobała, a przede wszystkim smakowała! Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów!

 

 


14

października

2015

 

"RECEPTA NA ODWAGĘ"

W środę 14 października dzieci z „Wesołej Ludwiczki” miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. „Recepta na odwagę.

Tego dnia odwiedzili nas przemili goście: Zajączek i jego ojciec. Dzięki ich przygodom poznaliśmy znaczenie prawdziwej miłości oraz przekonaliśmy się o tym, że strach ma wielkie oczy.

 

.


13

października

2015

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

We wtorek, 13 października, odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla najmłodszych dzieci z naszego przedszkola. Na maluchy czekało nie lada zadanie. Dzieci zmierzyły się z zagadkami, torem przeszkód oraz zabawami ruchowo - muzycznymi. Wspomniane wyzwania sprawiły najmłodszym wiele radości. Po skończonej zabawie Pani Dyrektor pasowała na przedszkolaka każdego z dzielnych śmiałków.


7

października

2015

 

JESIENNY BALIK

Choć za oknem szaro i deszczowo, to w krainie „Wesołej Ludwiczki” zawsze jest pogodnie i radośnie! W środę - 7 października - odbył się długo oczekiwany „Jesienny balik”. Przedszkolaki perfekcyjnie przygotowały się na powitanie Pani Jesieni. Dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych zabawach tanecznych, jesiennych konkursach oraz zabawach z chustą. Balik okazał się kolejną okazją do wspaniałej zabawy, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia!

 

 


22

września

2015

 

"Jadę tramwajem i Poznań poznaję"

22 września „Motyle", "Zające" oraz "Pszczoły" wybrały się na wycieczkę „Jadę tramwajem i Poznań poznaję”. Dzieci mogły z okien tramwaju wycieczkowego podziwiać piękno naszego miasta. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o mijanych miejscach, budowlach, zabytkach itp.

Dzięki dzisiejszej wyprawie na pewno zapamiętamy wiele ciekawych faktów i miejsc, z których słynie nasze miasto.

 


16

września

2015

 

Wycieczka do Nowego ZOO

W środowy poranek, 16-go września, „Ślimaczki” oraz "Biedronki" wyjechały na swoją pierwszą samodzielną wycieczkę autokarową do Nowego Zoo!

Przedszkolaki swoją pierwszą wyprawę rozpoczęły od zwiedzania "Dziecięcego ogródka", w którym spotkały sympatyczne owieczki kameruńskie, kózki karłowate, kucyki szetlandzkie, osiołki, a także papużki faliste i kurki ozdobne. Dzieci oglądały zwierzaki z wielkim podziwem, a nawet niektóre udało im się dotknąć i pogłaskać. To sprawiło maluchom wielką radość.

Kolejną ogromną atrakcją była kolejka, która zawiozła przedszkolaki w pobliże słoniarni. W trakcie wycieczki dzieci spotkały  również wiele innych gatunków zwierząt, np. żyrafy, nosorożce, strusie i wielbłądy. Wycieczka do Nowego Zoo okazała się strzałem w dziesiątkę!

Ta wyprawa na długo pozostanie w ich pamięci!

 

 


wrzesień

2015

 

 

Wielkopolska - jak tu cudnie!

Gratulujemy Tosi z "Pszczółek", która wraz z rodzicami wykonała piękny album na konkurs wakacyjny "Wielkopolska - jak tu cudnie!". "Cudze chwalicie - swego nie znacie" - miejsca w naszym regionie, które Tosia odwiedziła, w pełni zasługują na uwiecznienie na zdjęciach! Dziękujemy!

 

 


27 - 31

sierpień

2015

 

Dni adaptacyjne w Wesołej Ludwiczce

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

W trakcie spotkań maluchy  brały udział w zabawach taneczno - ruchowych, plastycznych, a słoneczna pogoda pozwoliła z kolei naszym gościom spędzić miło czas w ogródku przedszkolnym.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!