czerwiec

2015

 

Misie dla Misi

Nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji „Misie dla Misi”. Poprzez kolorowanie misiów maluchy dodają otuchy małej dziewczynce. Wszystkie misie 14 czerwca na warszawskim Powiślu stworzą najdłuższy łańcuch!

Mamy nadzieję, że Misia pokona chorobę! Mocno trzymamy kciuki i ślemy moc uścisków!

 

 


17

czerwca

2015

 

Pożegnanie „Motyli”, czyli podróż po Starym Rynku

„Motylki” chcąc pożegnać się ze wszystkimi paniami i przedszkolakami, przygotowały występy pt. „Moje miasto – Poznań”. Zabrały wszystkich gości w podróż - oczywiście bimbą. „Motyle” pokazały Stary Rynek, opowiedziały o kamieniczkach, ratuszu i poznańskich koziołkach.

Jednak każda podróż, nawet na najwspanialsza, kiedyś się kończy. „Motyle” wróciły do przedszkola, gdzie zaśpiewały dla wszystkich Pań piosenkę i podziękowały za wspólnie spędzone lata. Z łezką w oku starszaki żegnały się z nami, powolutku opuszczając mury naszego przedszkola... My, życzymy im samych sukcesów!

 

 


13

czerwca

2015 

Zajączki żegnają przedszkole
13.06.2015r. Zajączki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość "Z wiatrem w żaglach" z okazji pożegnania Przedszkola. Zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do wielu piosenek w stylu marynarskim. Nie zabrakło też wzruszających wierszyków oraz piosenek dla rodziców. Dziękujemy wszystkim za cztery lata naszej wspólnej zabawy w "Ludwiczkowej Krainie".

 

 


 

 

Spotkanie p. J. Krzyżanek, kurą Adelą i Cecylką Knedelek

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście! Przybyła do nas autorka wielu książek dla dzieci pani Joanna Krzyżanek. Zabrała nas w magiczny świat swoich opowiadań. Przedstawiła nam historię, która przydarzyła się Kurze Adeli. Bohaterka próbowała zrobić makaron, ale miała z tym wielki problem... Na szczęście Adela dowiedziała się, że u nas w przedszkolu robi się pyszny makaron i postanowiła nas odwiedzić!

Dzieci przygotowały też dla Kury jej ulubiony przysmak – dżdżownice. Piękne, kolorowe i bardzo smaczne niespodzianki uciszyły naszego gościa!

Na naszych dzielnych wolontariuszy czekała jeszcze jedna atrakcja. Odwiedziła ich CECYLKA KNEDELEK we własnej osobie! Spełniło się marzenie o tym, by poznać przesympatyczną bohaterkę ich ulubionej książki.

 

Pani Joanno – dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś razem z Adelą i Cecylką nas odwiedzicie.

 

 


7

czerwca

2015

 

"Cyrk wita nas, cyrk wita nas!"

W środę - 7 czerwca - gościliśmy grupę MOZAIKA z cyrkowymi występami. Przede wszystkim była to nauka żonglowania. Panowie prezentowali różne techniki tej trudnej sztuki. Udało nam się zapamiętać dwie nazwy - kaskada i prysznic. Do udziału w cyrkowych akrobacjach zostały zaproszone przedszkolaki. Zabawa była wspaniała!

 

 


1

czerwca

2015

 

 

Dzień Dziecka w „Wesołej Ludwiczce"

Dnia 01.06.2015r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Już od rana wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na przygotowane dla nich niespodzianki. Tegoroczne dzień wszystkich dzieci postanowiliśmy świętować, jak na mieszkańców Poznania przystało, razem z koziołkami. Dlatego też tego dnia w przedszkolu odbyły się koziołkowe zawody sportowe. Dzieci wykonywały ciekawe zadania: ćwiczyły trykanie w czasie gry w kręgle, próbowały jak można wybijać godzinę dwunastą w czasie biegu sztafetowego, doskonaliły - niczym koziołki - swoje skoki. Dla naszych przedszkolaków był to z pewnością niezapomniany dzień pełen uśmiechu i  radości.

 

 


22

kwietnia

2015

 

Zakończenie  udziału w konkursie  na: „NAJWIĘKSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA”
22.05.2015r. zakończyliśmy zbieranie grosików z ramach udziału w konkursie na „NAJWIĘKSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA” organizowanego przez Oddział Rejonowego Polskiego  Czerwonego  Krzyża.

Konkurs polegał na zebraniu jak największej ilości złotych monet  o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie  letniego  wypoczynku  dla dzieci z rodzin najuboższych z miasta Poznania  oraz powiatu poznańskiego.

 

 


25

kwietnia

2015

 

Wycieczka do Gaju

Do Gaju większość z nas jechała z obawą, a nawet lękiem: Jak zareaguję? Jak moje dziecko zareaguje? Obawy dotyczyły również (a może głównie) widoku zwierząt- smutnych, zamkniętych w klatkach, piszczących... Tymczasem Schronisko w Gaju okazało się miejsce zupełnie magicznym! Pełnym ludzi z pasją, a przede wszystkim - pełnym szczęśliwych zwierząt! Mamy wrażenie, że wolontariuszy jest tutaj więcej niż piesków. Każdy z nas poczuł, że to absolutnie wyjątkowe miejsce! Jedyne takie schronisko na Ziemi! Ogromnie dziękujemy, że przyjęliście nas tak gościnnie! Dziękujemy za Waszą pracę każdego dnia!
Mali i duzi wolontariusze z Wesołej Ludwiczki.

 

 


30

marca

2015

 

Wolontariusza grupy ENEA z wizytą w przedszkolu.

W poniedziałkowe popołudnie nasz przedszkole odwiedziła wolontariuszka grupy ENEA, która przygotowała dla dzieci zajęcia edukacyjne pt.: „NIE TAKI PRĄD STRASZNY”. Przedszkolaki obejrzały film animowany, którego głównym bohaterem był Krzyś Elektryk. Dzięki Krzysiowi dzieci dowiedziały się, jak ważny dla życia jest prąd elektryczny i dlaczego warto go oszczędzać. Animowany elektryk zapoznał dzieci z elektrowniami, które wykorzystują żywioły do produkcji prądu. Na spotkaniu wolontariuszka opowiedziała dzieciom jak powstaje prąd, jak oszczędzać energię elektryczną i co najważniejsze - jak obchodzić się z prądem w domu oraz poza domem. Była to bardzo pouczająca i pożyteczna lekcja.

 

 


16 - 21

marzec

2015

 

TYDZIEŃ WRAŻLIWOŚCI W LUDWICZCE

Podczas tego tygodnia naprawdę dużo się działo!

PONIEDZIAŁEK – każda grupa przystroiła swoją salę w piękne, kolorowe motyle. Znalazły się one także w holu przedszkola i na drzwiach, aby każdy mógł zobaczyć, że nasza placówka włączyła się w obchody Dnia Motyla – Dnia Wrażliwości.

WTOREK – BAL MOTYLA

Przedszkolaki przybyły przebrane za piękne motyle! Zobaczcie jak wspaniale wyglądały! Naszej zabawie towarzyszył klaun, który bawił się z nami, tańczył i rozbawił nas do łez!

ŚRODA – MALOWANIE MOTYLI

Dzieci i rodzice wspólnie malowali motyle! Na to spotkanie zaprosiliśmy także wyjątkowych gości - p. B.Grochal – koordynatorkę Motylego Wolontariatu, pana Włodka przesympatycznego wolontariusza z hospicjum, przedstawicieli Straży Miejskiej oraz Szkół Podstawowych nr 18 i 20. Motyle, które powstały podczas spotkania można było zabrać ze sobą, ale także podarować wolontariuszom, którzy rozdali je podczas „Dnia Motyla”.

Tego dnia nasi przedszkolni wolontariusze, opowiedzieli zebranym gościom o swoich działaniach, ale przede wszystkim pokazali – jak być wrażliwym.

CZWARTEK – „DZIECI – DZIECIOM”

Każda grupa zrobiła coś dobrego dla innych. Powstały piękne laurki urodzinowe, przyłączyliśmy się do akcji „Góra Złota”, której celem jest zebranie funduszy na wyjazd dla dzieci z ubogich rodzin. Najważniejsze, że każdy w tym dniu pomyślał o innych!

PIĄTEK – MARSZ MOTYLI

Wszystkie przedszkolaki udały się na marsz ulicami osiedla, aby pokazać, że 21 marca to nie dzień wagarowicza, a DZIEŃ MOTYLA – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI. Każda napotkana po drodze osoba otrzymała kolorowego motyla od naszych maluchów. Odwiedziliśmy także Szkołę Podstawową nr 18.

REKORD NA TARGACH MTP

Najstarsze grupy udały się na Targi, aby wspólnie z innymi wolontariuszami bić rekord we wspólnym malowaniu motyli! Udało się ustanowić dwie kategorie - najwięcej osób malujących motyle jednocześnie oraz najwięcej motyli namalowanych w ciągu godziny! Brawo! Razem było nas ponad 800osób!

SOBOTA – MARSZ MOTYLI NA STARYM RYNKU

Wielka parada motyli – można powiedzieć, że motyle opanowały Stary Rynek! Oczywiście i nas nie mogło tam zabraknąć! Wolontariusze, rodzice i przedszkolni koordynatorzy wzięli udział w marszu.

To był naprawdę wspaniały tydzień!

 


11

marca

2015

 

Dbam o swoje miasto

Dzisiaj odbyło się spotkanie z przedstawicielką Urzędu Miasta pt. "Dbam o swoje miasto". Pani Monika zaprezentowała piękne miejsca w Poznaniu, ale również takie, które są mocno zanieczyszczone.  Podkreśliła ważną rolę segregowania śmieci i wyrzucania ich do koszy, czyli tam, gdzie ich miejsc. Przedszkolaki stwierdziły, że wspólnie musimy dbać o nasze miasto, aby było jeszcze piękniejsze!

Tego dnia gościliśmy również przedstawicieli Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Poznaniu. Opowiedzieli nam oni o swojej pracy i o tym jak dbać o zwierzęta. Podkreślili, że jako właściciele psów - również mamy obowiązek sprzątania po swoich pupilach, co na pewno pomoże w utrzymaniu czystości w naszym mieście.

 

 


6

marca

2015

 

 

I pomoc

Dzisiaj odbyły się warsztaty dla przedszkolaków z zakresu udzielania pierwszej pomocy - "Entliczek pentliczek jestem sobie ratowniczek".

Maluchy miały okazję poznać zawód ratownika medycznego, a także obejrzeć sprzęt medyczny i wyposażenie karetki. Dzieci wraz z ratownikiem utrwaliły także ważne numery tel., m.in. pogotowia ratunkowego czy uniwersalny numer 112.

Maluchy przeprowadziły także rozmowę z dyżurnym, gdzie musiały podać najważniejsze informacje – co się wydarzyło, kim jest poszkodowany, dokąd wysłać karetkę pogotowia. Ta wiedza na pewno przyda nam się w życiu, nie będziemy bać się udzielić komuś pomocy lub pomoc wezwać!

 

 


3

marca

2015

 

 

Spotkanie z przewodnikiem PTTK oraz wirtualny spacer po Poznaniu.

Nasze przedszkole odwiedził pan Jarek, który jest przewodnikiem PTTK. Opowiedział nam o swoim zawodzie oraz zaprosił nas na „wirtualny spacer” po naszym mieście. Pan Jarek pokazał nam i opisał najważniejsze zabytki Poznania. Mieliśmy również okazję obejrzeć stare fotografie i mapy naszego miasta. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że Poznań jest naprawdę wyjątkowy!

 

 


2 - 6

marca

2015

 

POZNAŃSKI TYDZIEŃ W WESOŁEJ LUDWICZCE

W tygodniu od 2 - 6 marca  przedszkolaki poświęciły swój czas na zgłębienie wiedzy dotyczącej miasta Poznania.

Dzieci poznały poznańskie legendy, wsłuchiwały się w poznańską gwarę, tańczyły w rytm wielkopolskiej muzyki, przygotowywały, a następnie degustował potrawy regionalne, poznały również charakterystyczne dla miasta miejsca i zabytki.

W tygodniu tym przedszkolaki odwiedził również teatrzyk z opowieścią o dwóch koziołkach oraz przewodnik PTTK, który zapoznał dzieci z ciekawostkami na temat miasta.

Przy współpracy z rodzicami przedszkolaków stworzono słonik gwary poznańskiej oraz wystawę poznańskich pamiątek.

 

SŁOWNIK GWARY POZNAŃSKIEJ - POBIERZ

 


13

lutego

2015

SŁÓW KILKA NA TEMAT PRZYJAŹNI

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu aktorów z Teatru „Promyk”. Sztuka, którą nam przedstawiono to pouczająca historia o przyjaźni, o tym, jak jej nie stracić i że jest ona ważniejsza niż dobra materialne. Jak to w bajkach bywa – historia kończy się dobrze, a główny bohater przekonuje się, że przyjaciel to największy skarb na świecie.

 

 


5

lutego

2015

 

UCZNIOWIE EDUKUJĄ PRZEDSZKOLAKÓW

W czwartkowy poranek nasze przedszkole odwiedzili uczniowie klasy historycznej z Zespołu Szkół Salezjańskich. Nasi goście wspólnie z wychowawcą specjalnie dla przedszkolaków przygotowali zajęcia nt. wiedzy o Poznaniu. Dzięki wspólnym zabawom dzieci poznały popularne zwroty z gwary poznańskiej, porozmawiały nt. historii i tradycji naszego regionu oraz poznały zabytki naszego miasta. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

 

 


9

stycznia

2015

 

BALIK KARNAWAŁOWY

Piątkowy poranek w „Wesołej Ludwiczce” był wyjątkowy! Wszystkie przedszkolaki z wielkim entuzjazmem bawiły się na karnawałowym baliku. Od samego rana można było wyczuć niecodzienną atmosferę w przedszkolu. Dzieci wchodziły do sali w  kolorowych kostiumach. Na baliku pojawiły się: księżniczki, tancerki, wróżki, rycerze, piraci i wiele, wiele innych. Pomysłowość oraz zaangażowanie rodziców w wykonaniu strojów zasługuje na ogromne brawa! Oprócz tańców i wesołych zabaw, dzieci miały okazję rozwiązywać quizy i zagadki związane z Poznaniem. Była to świetna okazja do utrwalenia wiadomości na temat naszego regionu. Niesamowita zabawa i wspaniałe stroje przedszkolaków jeszcze długo będą  wspominane.

 

 


grudzień

2014

 

Kiermasz bożonarodzeniowy.
W okresie Świat Bożego Narodzenia został zorganizowany „Ludwiczkowy Kiermasz”. Dzieci aktywnie włączyły się w przygotowania robiąc samodzielnie stroiki świąteczne, aniołki, choinki i inne ozdoby, które zostały wystawione na kiermaszu. Zainteresowanie kiermaszem było bardzo duże, rodzice i dzieci chętnie kupowali zgromadzone tam przedmioty. Małe przedszkolaki jak co roku chętnie pomagały potrzebującym.                 Uzyskane pieniądze zostały przeznaczone na zakup ciastoliny, farb plakatowych i ciasteczek dla dzieci z Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”.

 

 


grudzień

2014

 

SZLACHETNA PACZKA

Cała placówka włączyła się do akcji SZLACHETNEJ PACZKI! Wspólnymi siłami udało nam się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy i sprawić, aby kolejna rodzina miała radosne Święta Bożego Narodzenia. Maluchom podarowaliśmy mnóstwo słodyczy mając nadzieję, że Mikołaj również o tych dzieciach nie zapomni. Dziękujemy!

 


18

grudnia

2014

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „RATUSZ POZNAŃSKI”

18 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ratusz Poznański”. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w zabawie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na konkurs wpłynęło 21 prac plastycznych z 5 grup przedszkolnych. Prace wykonane były przez dzieci i rodziców różnorodnymi technikami. Poznańskie Ratusze wyeksponowane zostały na przedszkolnej wystawie, która zdobiła hol naszego przedszkola. W drodze głosowania, w którym wzięli udział rodzice i dzieci wyłonionych zostało trzech szczęśliwych zwycięzców! Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce otrzymał Oskar z grupy „Pszczoły”,

II miejsce otrzymały Tosia i Marysia z grupy „Motyle”,

III miejsce otrzymała Tatiana z grupy „Motyle”.

Składamy serdecznie podziękowania uczestnikom konkursu i rodzicom za pełną zaangażowania pracę z dziećmi  oraz gratulujemy zwycięzcom.

 

 


13

grudnia -

14

grudnia

2014

Głos Wielkopolski
Notatka o naszych wolontariuszach znalazła się w Głosie Wielkopolskim w artykule pt. "Niosąc pomoc innym, czują się, jakby jedli ciasteczko z leśnymi poziomkami". Dziękujemy za to wyróżnienie! Cieszymy się, że nasze maluchy zostały zauważone!

 

 


12

grudnia

2014

 

Spotkanie z Felkiem Flaszką, czyli „jak dbać o swoje miasto”

Dzisiaj przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o swoje miasto. Wszystko to za sprawą przedstawicielki Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Poznaniu, która opowiedziała jak należy segregować odpady. Pokazała nam również co może powstać z zebranych już śmieci dzięki recyklingowi. Na koniec spotkania czekała na nas prawdziwa niespodzianka – przedszkolaki odwiedził Felek Flaszka! Maluchy obiecały, że odtąd będą dbały o swoje miasto!

 

 


10

grudnia

2014

 

Fundacja IRMA

Najstarsze grupy odwiedziła dzisiaj przedstawicielka Fundacji IRMA z Reksiem, psem ratownikiem. Opowiedziała o tym co zrobić, aby podejść do psa albo kiedy chcemy go pogłaskać. Zwróciła nam uwagę na „mowę ciała” tych sympatycznych zwierząt. Podkreśliła także, czego nie należy robić w kontaktach ze zwierzętami.

 

 


5

grudnia

2014

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Dzisiaj obchodziliśmy swoje święto –Dzień Wolontariusza! Nasza radość jest ogromna tym bardziej, że to już drugi rok naszej działalności!!!! Z tej okazji postanowiliśmy zrobić coś dobrego i obchodziliśmy ten dzień pod hasłem „bezpieczeństwo”. Zaprosiliśmy do przedszkola strażników miejskich, którzy opowiedzieli, na czym polega ich zawód. Później strażnicy zaprosili nas do zabawy w „MIASTECZKU BEZPIECZEŃSTWA”, gdzie każdy przedszkolak mógł utrwalić zasady poruszania się po drodze. My – wolontariusze – rozdaliśmy przedszkolakom odblaski, aby każdy był widoczny na drodze!

 

Tego dnia udaliśmy się również na marsz - w kolorowych nakryciach głowy rozdawaliśmy ulotki, z których można dowiedzieć się o naszej działalności. Każdemu wręczyliśmy także sianko na stół wigilijny, a najmłodszym – oczywiście - odblaski!

 

Małym i dużym wolontariuszom życzymy wszystkiego dobrego!

 

 


5

grudnia

2014

 

 

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
05.12.2014r. to był dla dzieci dzień pełen atrakcji. Przedszkolaków oraz ich rodziców w hollu przedszkola witała ''Mikołajka", która częstowała wszystkich świątecznymi pierniczkami. Następnie dzieci uczestniczyły w swoich grupach w "mikołajkowych" zabawach. Ale największą radość sprawiło dzieciom poszukiwanie  ''mikołajkowych niespodzianek" schowanych w bucikach. Było naprawdę wesoło i bardzo świątecznie.

 

 


24

listopada -

5

grudnia

2014

GÓRA GROSZA
Po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w akcji Góra Grosza. Tym razem w nieco innej formie - była to rywalizacja pomiędzy grupami. Razem udało nam się zebrać kwotę 368zł!!! Zwyciężyły "Motyle", które otrzymały nagrodę niespodziankę.

 

 


5

grudnia

2014

 

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

W dniu 5.XII odwiedzili nasze przedszkole przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy zapoznali nas z pracą strażnika miejskiego, jego umundurowaniem i sprzętem. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zasad ruchu drogowego - na wszystkie znaliśmy prawidłową odpowiedź! Potem mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę n/t bezpiecznego poruszania się po ulicach- bawiliśmy się w najprawdziwszym miasteczku ruchu drogowego! Byliśmy nie tylko pieszymi, ale i pojazdami! To była wesoła i pouczająca zabawa! Dziękujemy!

 


1

grudnia

2014

 

LEKCJA HISTORII W PRZEDSZKOLU

W poniedziałkowe popołudnie odbyła się w przedszkolu "lekcja historii". W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z grupy: „Motyle”, "Zające: i "Biedronki". Odwiedził nas Pan Krzysztof- przedstawiciel Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej "WARTA". Pan Krzysztof  przybliżył dzieciom wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i przedstawił postać Józefa Piłsudskiego. Wytłumaczył dzieciom, czym są narodowe barwy i godło Polski i jakie mają znaczenie. Zaprezentował  również współczesną flagę Polski i flagę z czasów Powstania Wielkopolskiego, strój Wojska Polskiego, elementy umundurowania, wstążeczki orderowe, guziki wojskowe, bagnet i strzelbę. Przedszkolaki miały okazję przymierzyć hełm i czapkę żołnierską, to sprawiło im najwięcej radości. Na zakończenie dzieci ślicznie podziękowały za spotkanie i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

 


25

listopada

2014

 

POZNAŃSKI WOLONTARIUSZ ROKU

Działania wolontariuszy zostały docenione! Dzieci zostały zaproszone do Urzędu Miasta na drugi etap jako kandydaci do tytułu „POZNAŃSKI WOLONTARIUSZ ROKU”. Kapituła pragnęła porozmawiać z dziećmi, aby dowiedzieć się więcej o ich działaniach.

Dziękujemy za wyróżnienie! Bardzo się cieszymy, że nasze Koło Małych Wolontariuszy zostało zauważone!

 


25

listopada

2014

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Wtorek - 25 listopada był dniem pełnym atrakcji! W tym dniu odbyło się "Święto Pluszowego Misia"- najlepszego przyjaciela dzieci. Z tej okazji zorganizowana została wystawa "Pluszowych Miśków", które pięknie udekorowały nasz przedszkolny hol. Aby uczcić ten dzień wszystkie przedszkolaki poznały historię powstania misia pluszowego, oglądały przygody Kubusia Puchatka i odgadywały "misiowe zagadki". W kolejnych dniach odbyło się wyłonienie szczęśliwych zwycięzców „Misiowego quizu”, którymi zostali: Nina, Marcel i Zosia. Wielkie brawa dla przedszkolaków! Dzieci w nagrodę otrzymały piękne pluszowe misie i pamiątkowe dyplomy. 

 


14

listopada

2014

 

WOLONTARIUSZE PCK W PRZEDSZKOLU

W czwartkowy poranek nasze przedszkole odwiedzili przemili goście, byli to Wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK  z Zespołu Szkół Salezjańskich. Wolontariusze specjalnie dla przedszkolaków przygotowali pogadankę nt. bezpieczeństwa podczas nauki, zabawy i odpoczynku. Podczas spotkania dzieci miały okazję utrwalić najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa w domu i poza nim. Utrwaliły również wiedzę na temat numerów alarmowych i przećwiczyły prawidłowe z nich korzystanie. Ponadto nasi goście opowiedzieli nam o pracy Wolontariusza Polskiego Czerwonego Krzyża i o swoich „wielkich działaniach”. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

 


5

listopada

2014

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

5 listopada nasze przedszkole odwiedziła pszczoła, która przyleciała do nas prosto z bajki o Pszczółce Mai.   Gość uświadomił nam, że to właśnie dziś na całym świeci, obchodzony jest Dzień Postaci z Bajki. 
Pszczoła zachęciła nas do uczczenia dzisiejszego święta: zaprosiła nas do wzięcia udziału w zabawach, podjęciu wyzwania zagadek oraz zadań do wykonania. I tak: słuchaliśmy fragmentów tekstów, na podstawie których  odgadywaliśmy, jaka to bajka, rozwiązywaliśmy zagadki, mierzyliśmy się z zadaniami Kopciuszka oraz trzech małych świnek.   Spotkanie z gościem pozwoliło nam też odkryć bajki oraz postaci, których do tej pory nie znaliśmy.   Obiecaliśmy pszczole, że z nowo poznanymi bajkami i postaciami zapoznamy również nasze rodziny.

 

 


27

października

2014

 

Starszaki wzbogacają wiedzę o bobrach
27.10.2014r. dzieci z grupy „Zajączków” oraz „Motylków” gościły przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji n/t wyglądu i trybu życia bobrów. Następnie pokolorowały maski bobra oraz otrzymały medale „Przyjaciół przyrody”. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków podczas zajęć była możliwość pogłaskania sztucznego bobra, który wzbudził ogromne zainteresowanie.

 

 


22

października

2014

Przyjdź się przytul oraz finał Dog Fashion Week

W środę nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście – przedstawiciel z Fundacji Dr Lucy oraz przedstawiciel Schroniska w Gaju ze swoimi pupilami. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o swoje zwierzęta, a także jak zachować się, kiedy na swojej drodze napotkamy agresywnego psa.

Spotkanie było również rozpoczęciem akcji „Przyjdź się Przytul”. Dzieci dowiedziały się o schronisku, adopcji psów oraz o tym, że pomóc można na wiele sposobów. Wystarczy przyjść do schroniska i przytulić pieska!

Tego dnia odbyło się także oficjalne przekazanie przez wolontariuszy zebranych do tej pory maskotek, „Wyprawki dla Kropy” oraz obroży przygotowanych specjalnie dla piesków ze Schroniska w Gaju.

W tym dniu wręczone zostały również nagrody i dyplomy za udział w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ OBROŻĘ wykonaną przez przedszkolaki w domu.

I miejsce – zdobyła Roksana z grupy „Motyli”, II miejsce – Michał również z grupy „Motyli, III miejsce otrzymała Marysia A. z najmłodszej grupy „Ślimaków”. Serdecznie gratulujemy!

 

Naszym poczynaniom towarzyszyła telewizja, a reportaż zobaczyć można w TELESKOPIE.

http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop/wideo/22102014-godz1830/17350343

 

 


20

października

2014

 

 

„Niezwykłe spotkania” z Fundacją Verba

Dzisiaj grupę Zajączków i Motyli  odwiedziła pani Milena - przedstawicielka Fundacji VERBA. Poruszyła ona trudny temat - niepełnosprawność.

Dzieci próbowały przez chwilę poczuć się tak jak osoby niepełnosprawne np. tańczyć bez użycia nóg, odgadywać coś za pomocą słuchu lub dotyku. Nie było to łatwe zadanie.

Pani Milena zapoznała nas również z chłopcem o imieniu Leon, którego przygody pokazują, że niepełnosprawności nie należy się bać. Dziękujemy za spotkanie!

 

 


17

października

2014

 

 

JESIENNY BALIK W PRZEDSZKOLU

Choć za oknem szaro i deszczowo, to w krainie „Wesołej Ludwiczki” zawsze jest pogodnie i radośnie! W piątkowy poranek odbył się długo oczekiwany „Jesienny balik”. Przedszkolaki perfekcyjnie przygotowały się na powitanie Pani Jesieni. Na baliku pojawiły się wspaniałe grzybki, muchomory, borowiki, wiewiórki, jeże, król jesieni, pani jesień i wiele, wiele innych. Balik odbył się pod czujnym okiem animatorów, którzy przygotowali dla dzieci wiele wspaniałych zabaw i konkursów. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w licznych zabawach tanecznych, jesiennych konkursach, zabawach z chustą , tunelem animacyjnym i zabawach z bańkami mydlanymi. Przez cały czas towarzyszył nam pan fotograf, który uwiecznił te radosne chwile. Balik okazał się kolejną okazją do wspaniałej zabawy, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia!

 

 


10

października

2014

 

 

PRZEDSZKOLNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

W piątkowe popołudnie (10 października) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego na „Najpiękniejszą bajkę” i konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą ilustrację do bajki”. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzyły bardzo ciekawe historie i przepiękne, kolorowe ilustracje. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, aby wyłonić najlepsze dzieła! Ostatecznie, po długich naradach ogłoszono wyniki, które przedstawiają się następująco:

w konkursie na „Najpiękniejszą bajkę” I miejsce otrzymała Martyna z grupy „Pszczółki”, II miejsce otrzymał Michał z grupy „Motylki” i III miejsce otrzymała Małgosia z grupy „Motylki”. W konkursie na „Najpiękniejszą ilustrację do bajki” przyznano trzy wyróżnienia, które otrzymały: Nikola z grupy „Zające”, Antonina z grupy „Biedronki” i Małgosia z grupy „Motylki”. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie prace będzie można podziwiać w holu naszego przedszkola. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

 


październik

2014

 

GALERIA ZDJĘĆ NASZYCH MILUSIŃSKICH

 Z okazji "Światowego dnia zwierząt" przedszkolaki stworzyły wystawę fotografii swoich domowych zwierzaków, która ozdobiła hol naszego przedszkola. Na zdjęciach pojawiły się sympatyczne psiaki, koty i rybki. Każdy przedszkolak mógł pochwalić się swoim pupilem i opowiedzieć o nim swoim kolegom z grupy. Przedszkola wystawa przyciągnęła wielu widzów.

 

 


7

października

2014 

DZIEŃ ZWIERZAKA W „WESOŁEJ LUDWICZCE”

 We wtorkowy poranek odbyło się długo oczekiwane spotkanie z panią Anną - weterynarzem z przychodni weterynaryjnej "Amicus" i sympatycznym pieskiem Sanusem, który wzbudził wśród dzieci wielki zachwyt! Pani weterynarz opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy. Wytłumaczyła, jak dobrze opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami. Dowiedzieliśmy się, jak poznać kiedy zwierzak jest chory i kiedy przyprowadzić go do weterynarza. Dzieci poznały również podstawowy sprzęt lekarski oraz budowę wewnętrzną psa, jego szkielet i ucho. W trakcie wizyty odbyło się badanie pieska. Pani Anna przebadała Sanusa sprawdziła jego oczy, uszy, gardło i stwierdziła, że piesek jest zdrowy. Po badaniu pani Dorota - właścicielka psa pokazała nam, jak prawidłowo prowadzić psa na smyczy. Każdy mógł spróbować tego zadania, pogłaskać pieska i poobserwować jego sztuczki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 


2

października

2014

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

2 października przedszkolaki wzięły udział w niecodziennej przygodzie - dzieci uczestniczyły w wyprawie do gospodarstwa agroturystycznego. Podczas wycieczki przedszkolaki mogły się przyjrzeć - z naprawdę bliska - zwierzętom wiejskim. Dzielne maluchy przytulały króliki, głaskały owce, karmiły kozy, przyglądały się świniom oraz koniom, miały też możliwość spróbować swoich sił w dojeniu krowy.  Dzieci poznały również pracę kowala, a także bawiąc się przetestowały drewniane zabawki rodem z lat dzieciństwa właściciela gospodarstwa.

To był dzień pełen niesamowitych wrażeń!

 

 


1

października

2014

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W środę, 1 października, odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla najmłodszych dzieci z naszego przedszkola. Na maluchy czekało nie lada zadanie. Dzieci zmierzyły się z zagadkami, torem przeszkód oraz zabawami ruchowo - muzycznymi. Wspomniane wyzwania sprawiły najmłodszym wiele radości. Po skończonej zabawie Pani Dyrektor pasowała na przedszkolaka każdego z dzielnych śmiałków.

 

 


30

września

2014

 

Pobiliśmy Rekord Guinnessa !

30.09.2014 postanowiliśmy przyłączyć się do ustanowienia Rekordu Guinnessa w tegorocznej edycji Akademii Aquafresh w największej liczbie dzieci myjących zęby w tym samym czasie. O godzinie 12:00 przez 2 minuty przedszkolaki dzielnie szczotkowały ząbki wraz z innymi dziećmi w całej Polsce. I udało się ! Rekord został ustanowiony: 257 500 dzieci w całej Polsce szczotkowało zęby ! Natomiast poprzedni rekord został ustanowiony w Indiach, gdzie 177 000 osób w jednym czasie myło zęby. Gratulujemy!

 

 


19

września

2014

 

 

Dzień Zdrowego Przedszkolaka 

W piątkowe popołudnie w „Wesołej Ludwiczce” odbył się „Dzień zdrowego przedszkolaka”. Dla przedszkolaków i rodziców był to dzień pełen emocji i miłych niespodzianek. W pierwszej części spotkania odbyło się przedstawienie teatralne pt.: „Królewna Śnieżka” w wykonaniu rodziców z grupy „Motyle”. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem! Przedszkolaki były zachwycone, nagrodziły aktorów głośnymi brawami i wesołymi okrzykami. W drugiej części spotkania dzieci i rodzice odwiedzili  przedszkolne krainy w których czekały na gości liczne konkursy, quizy i zabawy taneczne. Po wspólnych zabawach przyszedł czas na odpoczynek w przedszkolnej kawiarence. To tam odbyła się degustacja smacznych owoców i zdrowych wypieków. Na zakończenie imprezy przedszkolaki otrzymały kolorowe balony i wielkim zadowoleniem opuściły mury przedszkola. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 


1

września

2014

 

 

Witamy w przedszkolu!

W poniedziałkowy poranek nasze przedszkole ponownie rozbrzmiało śmiechem i gwarem dziecięcych rozmów. To nasze kochane przedszkolaki powróciły do swoich przedszkolnych sal. Wszystkie dzieci zostały miło powitane przez przedszkolną wróżkę, która częstowała je pożywnymi ciasteczkami. Pierwszy dzień w przedszkolu upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Wierzymy, że ten rok będzie niezwykle ciekawy w życiu naszych przedszkolaków!

 

 


27-29

sierpień

2014

 

 

Dni adaptacyjne w Wesołej Ludwiczce

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie. W trakcie spotkań maluchy  brały udział w zabawach taneczno - ruchowych, plastycznych, a słoneczna pogoda pozwoliła z kolei naszym gościom spędzić miło czas w ogródku przedszkolnym.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!

 

 


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!