13

czerwca

2014

 

 

„ZAJĄCZKI ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE”

W piątkowy poranek (13 czerwca) najstarsza grupa „Zające” uroczyście pożegnała  swoich przedszkolnych kolegów i koleżanki i całą kadrę przedszkola. Dzieci przygotowały atrakcyjny program artystyczny:  piosenki, wiersze i układy taneczne, które wszystkich zachwyciły. Na zakończenie imprezy „Zające” otrzymały od swoich młodszych kolegów upominki, które będą przypomniały im beztroskie przedszkolne lata. Następnie starszaki obdarowały wszystkich pracowników przedszkola pięknymi różami i wręczyły pamiątkowe zdjęcie swojej grupy. To była niezapomniana chwila, która na zawsze pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy „Zajączkom” za wspaniałą zabawę i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji!

 


29

maja

2014

 

Wizyta Studyjna w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”

W czwartkowe przedpołudnie 29 maja w „Wesołej Ludwiczce” odbyła się uroczystość podsumowująca trzyletni okres przygotowawczy do uzyskania certyfikatu sieci Szkół Promujących Zdrowie. Uroczystość uświetnili licznie przybyli goście, m.in. przedstawiciele oświaty, służb mundurowych i medycznych oraz rodzice. 

Podczas części oficjalnej została przedstawiona prezentacja multimedialna obrazująca trzyletnie działania prozdrowotne podejmowane w naszym przedszkolu. W prezentacji zawarte zostały następujące aspekty: aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, picie wody, bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie przez gości przedszkolnych krain. Przedszkolaki mogły pochwalić się ogromną wiedzą i umiejętnościami z zakresu zdrowego stylu życia. Najmłodsza grupa „Ślimaki” zachęcała do picia czystej, niegazowanej wody. „Biedronki” promowały dobre samopoczucie i dbanie o zdrowie psychiczne. „Pszczoły” zachęcały do podejmowania aktywności fizycznej. „Motyle” przygotowały zdrowe przekąski i sałatki uświadamiając nam że, w stylu życia najważniejsze jest zdrowe odżywianie. Natomiast najstarsza grupa „Zające” promowała dbałość o bezpieczeństwo własne i innych.

Ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się pokaz służb mundurowych
i medycznych. Przedszkolaki mogły z bliska podziwiać sprzęt i wyposażenie, jakimi dysponują funkcjonariusze policji, karetki pogotowia i straży pożarnej.

Na zakończenie wizyty nasze przedszkole zostało oficjalnie przyjęte do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Nadal będziemy propagować zdrowy styl życia i zachęcać do zachowań prozdrowotnych.

 

 


22

maja

2014

 

Chórzyści z Salezjańskiego Zespołu Szkół w naszym przedszkolu

Kolejny już raz CHÓR z Salezjańskiego Zespołu Szkół odwiedził przedszkole. 22 maja w naszej krainie rozbrzmiewały wspaniałe głosy chórzystów oraz piękne dźwięki pianina.

Małe przedszkolaki zachęcane były do wspólnego śpiewu i tańca.

 


7

maja

2014

Mobilne laboratorium
7 maja czekała na nas nie lada atrakcja- mogliśmy zamienić się w fizyków i chemików! Pan Robert przedstawił nam, na czym polegają niektóre zjawiska fizyczne i jakie reakcje chemiczne możemy wykonać sami lub z niewielką pomocą dorosłego. Podziwialiśmy więc wulkan, z którego wylewała się lawa, balony, które „przylepiły” się do sufitu, tornado w butelce i wiele innych.

 

 


15

kwietnia

2014

 

 

W poszukiwaniu „Wielkanocnego Zajączka”
15 kwietnia wszystkie przedszkolaki udały się do miejscowości Potasze na spotkanie z „Wielkanocnym Zajączkiem”. Na miejscu wszystkie grupy zaśpiewały dla niego piosenkę, a on wręczył każdemu dziecku niespodziankę!
Tego dnia atrakcji było o wiele więcej: pieczenie kiełbasek, spotkanie z leśniczym, zwiedzanie mini ZOO, jazda na kucyku. To była udana wyprawa!

 

 


marzec -

kwiecień

2014

 

 

EKOLOGICZNY TYDZIEŃ
Od 31 marca do 4 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ekologiczny tydzień.

W ramach tego tygodnia przedszkolaki podjęły różnorodne działania, mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej. W jadłospisie pojawiły się produkty Bio i Eko, które zasmakowały dzieciom.

W poniedziałek odbyły się zajęcia pt.” Z ekologią za pan brat”. Dzieci poznały przygody "Rybka z Rybnika" dzięki któremu utrwaliły wiedzę na temat segregowania śmieci. Mali ekolodzy złożyli również ekologiczną przysięgę i rozwiązali quiz przyrodniczy.

 

Wtorek  minął pod hasłem „Sprzątamy nasz świat”. Dzieci brały udział w akcji sprzątania świata i to zadanie wszystkim bardzo się spodobało!

 

W środę odbył się międzygrupowy konkurs plastyczny: „Przedszkolny ekoludek”. Wszystkie grupy spisały się na medal i stworzyły oryginalne ekoludki, które zdobiły hol przedszkola. W przedszkolnym głosowaniu wygrał ekoludek z grupy „Pszczół”, której gratulujemy!

 

W czwartek obchodziliśmy „Dzień wody”, podczas którego dowiedzieliśmy się kilka ciekawych faktów dotyczących wody oraz tego, jak ją oszczędzać. Panie nauczycielki zachęcały również do picia wody na co dzień.

 

W piątek odbył się na „Marsz ekologiczny”, w trakcie którego przedszkolaki zachęcały przechodniów do dbania o przyrodę. Wszystkie grupy przygotowały transparenty z Eko hasłami: „Dbaj o przyrodę i zakręć wodę”; „Zniszczymy las nie będzie nas”; „Okaż kulturę i chroń naturę”. Dzieci głośno wykrzykiwały ekologiczne hasła i dumnie prezentowały postawę „Strażników przyrody”.

 

 


marzec

2014

 

Spotkanie z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W pewne marcowe popołudnie przedszkolaki odwiedził Pan Michał - Ratownik Medyczny.
W trakcie spotkania dzieci miały okazję zwiedzić wnętrze karetki ratunkowej!

Ratownik opowiedział o wielu ważnych sprawach dotyczących ratowania życia. Przypomniał dzieciom ważne numery alarmowe i wyjaśnił jak należy zachować się w  sytuacji zagrożenia.

Po krótkiej pogadance, pokazał całe wyposażenie karetki, ekwipunek ratowniczy, a nawet kabinę ambulansu. Przedszkolaki miały okazję wypróbować łóżko i krzesełko kardiologiczne, które okazało się bardzo wygodne! Na zakończenie spotkania Pan Michał pożegnał się z dziećmi głośnym sygnałem karetki, który wszystkim bardzo się podobał. 

 


27

marca

2014

 

 

Uroczyste wręczenie dyplomów za udział w konkursie „Bezpieczne i wesołe ferie zimowe”

W czwartkowy ranek 27.03.20134r., w naszym przedszkolu miała miejsce uroczystość rozstrzygnięcia międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pt.: „Bezpieczne i wesołe ferie zimowe”. Gościliśmy laureatów konkursu z przedszkoli nr 26, 66 oraz 126. Zebranych gości powitały panie Agnieszka i Monika, które w kulminacyjnym punkcie spotkania wręczyły laureatom nagrody i dyplomy. Oklaskom i radości nie było końca! Następnie panie zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podkreślając, że ruch jest bardo ważny dla zdrowia!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom życzymy dalszych sukcesów!

 


20

marca

2014

 

 

Rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu „Wesołe i bezpieczne zabawy zimowe”.

W przeddzień pierwszego dnia wiosny- na pożegnanie zimy- w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wesołe i bezpieczne zabawy zimowe”. Wpłynęło wiele ciekawych prac, widać było zaangażowanie małych artystów! Jury nagrodziło następujące dzieci:

I miejsce- Kuba Kęsikiewicz z „Zajączków”

II miejsce - ex aequo Tatiana Brodziak i Kornelia Popiółkowska z „Pszczółek”

III miejsce - ex aequo Oskar Kiełbasiński z „Biedronek” i Alicja Skrzypczak z „Zajączków”

wyróżnienie - Hubert Gąsiorowski z „Pszczółek”.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy!

 

 


marzec

2014

 

 

WESOŁE SOBOTY

Już po raz kolejny nasza placówka zaprasza przyszłych przedszkolaków na „Wesołe soboty”.  Maluszki oraz ich rodzice mają okazję zwiedzić każdą salę, a w każdej z nich czekała niespodzianka! Sobotnie spotkania to podróże po krainach muzyki, plastyki i sportu. Mamy nadzieję, że dzięki temu adaptacja we wrześniu przebiegnie o wiele szybciej!


5

marca

2014

 

Szpital Pluszowego Misia

Dzisiaj odwiedzili nas studenci medycyny, którzy dzielnie ratowali nasze misie z opresji!

Swoją zabawę rozpoczęliśmy od pogadanki z p. Kasią, która przypomniała nam jak zachowywać się podczas wypadku.

Następnie udaliśmy się do poczekalni, gdzie każdy cierpliwie oczekiwał na przyjęcie. Później wizyta u lekarza - rozpoznanie choroby, wystawianie skierowań. Tutaj szybko się okazało, że bardzo chorowite te nasze misie - każdy pacjent dostał skierowanie na prześwietlenie lub badanie EKG. Stamtąd zostaliśmy przekierowani do sali operacyjnej i zabiegowej. Po przeprowadzeniu operacji, opatrzeniu ran i tym podobnych, z receptą w ręku, udaliśmy się do apteki. Każdy z nas dostał lekarstwa i zalecenia do stosowania.

Dzielnie opiekowaliśmy się naszymi misiami. Słuchaliśmy bicia serca, opatrywaliśmy rany, pocieszaliśmy je i głaskaliśmy.

Dziękujemy p. Kasi oraz Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA - Poland za wspaniały pomysł i odwiedzenie naszej placówki! 

 

 


luty

2014

 

Filharmonia pomysłów

"Dzisiaj do przedszkola przyszła pani Nutka, cała jest zielona, cała wesolutka" - mowa oczywiście o koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem "Nutka" zabrała nas w podróż do krainy trolli. Poznaliśmy budowę fletu oraz sposób gry na nim. Utrwaliliśmy dźwięki wysokie, niskie.

 

 


24

lutego

2014

 

Mobilne planetarium

W piątek każdy przedszkolak miał okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego. Wszystko za sprawą mobilnego planetarium, które zagościło w ludwiczkowych murach.
Dzieci odbyły wędrówkę po nocnym niebie i poznały obiekty, które można zobaczyć po zachodzie Słońca. Obserwowały rozgwieżdżone niebo i przepiękne, kolorowe gwiazdozbiory. Poznały charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy i gwiazdozbiory oraz związane z nimi legendy. Obejrzały Ziemię oraz kilka innych planet z bliska. Z ekspertem porozmawiały o Słońcu oraz o całym Układzie Słonecznym. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć start rakiety kosmicznej.
Była to ciekawa i pełna atrakcji podróż!

 

 


5

lutego

2014

 

 

Występ absolwentek naszego przedszkola!

Dzisiaj odwiedziły nas Jagoda i Julka, które są absolwentkami naszego przedszkola! Obecnie dziewczynki chodzą do szkoły sportowej i trenują gimnastykę artystyczną. Przygotowały dla naszych maluchów układy, które prezentują podczas konkursów, na których osiągają sukcesy. Dziewczynki zaprezentowały m.in. układ z piłką czy w parze. Dziękujemy za spotkanie i życzymy wielu sukcesów!!!!

 

 


30

stycznia

2014

 

Jasełka

30 stycznia 2014 r. w Wesołej Ludwiczce odbyło się po raz kolejny przedstawienie jasełkowe,  tym razem dla dzieci z sąsiednich przedszkoli i szkół. Swoją obecnością zaszczycił nas także proboszcz Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Poznaniu, ks. Jacek Markowski. Przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronek” oraz „Motyli” było przepięknym połączeniem tradycji ze współczesnością. Przedszkolaki z przejęciem odegrały swoje role, a całość przedstawienia, pokazująca scenki z narodzin i życia małego Jezuska, przeplatana była kolędami, pastorałkami i wesołymi tańcami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz nauczycielek sprawiło, że przedstawienie  wywarło  duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały  możliwość  uczestniczenia w tradycji, a także okazję do zaprezentowania lokalnej społeczności swoich umiejętności artystycznych.

 

 


21

stycznia

2014

 

Dzień babci i dziadka

W styczniu w naszym przedszkolu odbyły się spotkania wnucząt ze swoimi dziadkami i babciami. Takie spotkania odbywają się do roku. Celem tych spotkań jest rozwijanie poczucia szacunku do osób starszych oraz wzmocnienie więzi uczuciowej z rodziną.  Dzieci z każdej grupy miały swój program artystyczny, który prezentowały na forum. Śpiewały piosenki, mówiły wiersze, prezentowały układy taneczne.

 

 


8

stycznia

2014

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

W środę w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci były przebrane za różne postacie z bajek, filmów animowanych i legend.  Wśród uczestników balu były wróżki, królowe i królowie, rycerze, krokodyl, wilk ,motylki, ale również nie zabrakło  innych barwnych postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Były też konkursy i gry zręcznościowe poprowadzone przez animatorów zabaw.

 

 


grudzień

2013

 

KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZY STROIK ŚWIĄTECZNY” ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Dnia 9 grudnia został ogłoszony świąteczny konkurs dla dzieci i ich rodziców. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Cieszył się on sporym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Zgłoszono 28 pięknych  prac, które zdobiły hol naszego przedszkola w okresie świątecznym! Komisja konkursowa, kierując się takimi kryteriami jak pomysłowość, oryginalność i wkład pracy, postanowiła nagrodzić następujące osoby: Kubę z grupy „Zające”; Kacpra z grupy „Pszczoły” i Wojtka z grupy „Motyle”. Wyłoniony został również zwycięzca publiczności: największą ilość głosów widzów otrzymał stroik Oskara z grupy „Biedronki”. Wielkie brawa dla zwycięzców! Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie stroików oraz gratulujemy pomysłowości!

 


grudzień

2013

 

Warsztaty bożonarodzeniowe w „Ślimaczkach”. „Pszczółkach” i „ Zajączkach'.

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie wigilijnych spotkań z rodzicami przed Świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji „Ślimaczki”, „Pszczółki” oraz „Zajączki” zaprosiły swoich rodziców na świąteczne spotkania.

Dla przedszkolaków było to bardzo ważne wydarzenie, do którego przygotowywały się z wielkim zapałem. W każdej z grup dzieci zaprezentowały program artystyczny - tańce i świąteczne piosenki, po których rodzice zostali zaproszeni do świątecznych pląsów. W czasie tych spotkań dzieci śpiewały piękne kolędy i składały życzenia. Wigilijne spotkania przebiegły w miłej, spokojnej i radosnej atmosferze.

 

„Ślimaczki” po raz pierwszy wystąpiły przed publicznością i- zupełnie pozbawione tremy- zaśpiewały rodzicom piosenki poznane w przedszkolu, m.in. o zdrowym odżywianiu, podróżującym Mikołaju i migających gwiazdkach. Po występach był czas na wspólna pracę plastyczną i kolędowanie przy blasku świec.

 

Warsztaty w „Pszczółkach” poza świątecznymi piosenkami były okazją do pochwalenia się umiejętnościami nabytymi podczas pracy nad tematem KOSMOS, związanym z realizacją programu „Tablit”. W kosmicznej aurze przebiegło całe spotkanie!

 

 

 

"Zajączki" wystąpiły przed swoimi rodzicami z inscenizacją piosenki o dziewczynce z zapałkami (nawiązanie do Małego Wolontariatu, w którym aktywnie działają), pastorałką o Trzech Królach, wesołą "Świąteczną cza-czą” i wzruszającym tańcem z serduszkami do piosenki "Maleńka miłość".

 


20

grudnia

2013

 

Odwiedziny Gwiazdora w „Wesołej Ludwiczce”

Dnia 20.12.13 r. we wszystkich grupach przedszkolnych odbyła się uroczystość wigilijna, podczas której dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz śpiewały kolędy. Następnie dzieci odwiedził gość, na którego niecierpliwie czekały aż cały rok, czyli... Gwiazdor! Każdy przedszkolak odważnie przywitał się z Gwiazdorem i otrzymał od niego upominek. Chętni mogli nawet przytulić się do niego i chwilkę z nim porozmawiać. Przedszkolaki podziękowały za prezenty i pożegnały Gwiazdora, prosząc go, aby odwiedził ich także w przyszłym roku!

 

 


18

grudnia

2013

Jasełka

18 grudnia 2013 r. w naszym przedszkolu atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oddało przedstawienie jasełkowe, w wykonaniu dzieci 3,4-letnich z grupy „Biedronki” oraz dzieci 5-letnich z grupy „Motyle”. Na przedstawienie zostali zaproszeni najbliżsi członkowie rodzin dzieci. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w przepięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, dzieci przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role, śpiewali kolędy, tańczyli. Widzowie byli zachwyceni - nie dało się ukryć wzruszenia, a dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

 


12

grudnia

2013

 

„Nie taki prąd straszny”, „W kontakcie z naturą” oraz „I POMOC”

Dzisiaj przedszkolaki miały przyjemność spotkać się z wolontariuszami z firmy ENEA. Przygotowali oni dla nich następujące tematy:

"NIE TAKI PRĄD STRASZNY" - pogadanka i film na temat tego jak powstaje prąd i jak należy oszczędzać energię elektryczną. No i najważniejsza sprawa jak bezpiecznie obchodzić się z prądem w domu oraz poza domem.

"W KONTAKCIE Z NATURĄ" - film i pogadanka na temat ekologii, czyli słów kilka na temat oszczędzania energii, segregowania śmieci – dbania o naszą planetę.

"I POMOC - RATOWNICTWO PRZEDMEDYCZNE" - działania praktyczne dotyczące zachowania podczas wypadku. Ratownicy pokazali co mogą zrobić najmłodsi, aby ratować czyjeś życie na przykładzie 5 kroków:
1. zadbać o własne bezpieczeństwo
2. chwycić poszkodowanego za ramiona, potrząsając zapytać "co się stało?"
3. sprawdzić czy osoba poszkodowana oddycha.
4. zadzwonić pod numer 112
5. rozpocząć masaż serca.

Dziękujemy wolontariuszom z firmy ENEA za miłe i pouczające spotkanie.


6

grudnia

2013

 

Pierniczkowy dzień

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się wielkie dekorowanie pierników. Od samego rana z przedszkolnej kuchni wydobywał się aromatyczny zapach pieczonego ciasta, który wprowadził nas w świąteczny nastrój.

W czasie dekoracji świątecznych wypieków  przedszkolaki puściły wodze fantazji i stworzyły apetycznie i bajecznie wyglądające ciasteczka. Kiedy wszystko było gotowe dzieci przystąpiły do degustacji. Wszystkie pierniki zniknęły w mgnieniu oka! A dzieci jednogłośnie stwierdziły, że  „piernikowy dzień”  powinien odbywać się częściej!

 


listopad

2013

 

„SKRZYNIA SKARBÓW” opowieść o dzieleniu się z innymi

W Krainie Szubudu wszyscy mieszkańcy byli szczęśliwi i cieszyli się dobrym zdrowiem. Zawdzięczali to temu, że chętnie się ze sobą wszystkim dzielili. Jednak z powodu intrygi złej czarownicy wszystko się zmieniło: mieszkańcy krainy zaczęli być skąpi, a przez to źle się czuli i byli nieszczęśliwi. Na szczęście w trakcie przedstawienia dzieci wraz z bohaterami dokonują właściwego wyboru, czy warto się dzielić czy nie i przywracają szczęście w Krainie Szubudu.

 

 


30

października

2013

 

Tańczymy, gramy i śpiewamy dla Seniorów!

Dnia 30 października 2013 roku dzieci z grupy „ Biedronek” i „ Motyli” udały się do zaprzyjaźnionego Klubu Seniora w Domu Kultury na os. Polan 100. W ten pochmurny dzień wniosły trochę radości i słońca  bawiąc seniorów piosenkami i tańcem. Podziękowaniem były brawa i uśmiechy oraz miła atmosfera. Dzieci na pożegnanie wręczyły samodzielnie wykonane jesienne bukiety.

 


30

października

2013

JESIENNY BALIK

Mimo, że przyszła pochmurna i deszczowa jesień, to w naszym przedszkolu wciąż jest wesoło i kolorowo! Dnia 30.10.13 r. odbył się „Jesienny balik”, na który przedszkolaki przybyły w pięknych i bardzo pomysłowych strojach. Przy wspólnej muzyce bawiły się leśne skrzaty, jeżyki, wiewiórki... a nawet niejedna urocza „Pani Jesień”! O radosne nastroje dzieci zadbał zespół muzyczny oraz nauczycielki, które przygotowały ciekawe konkursy na temat zdrowia. Oczywiście przedszkolaki spisały się na medal i na zakończenie baliku otrzymały pamiątkowe dyplomy. Oto dowód na to, że jesienią wcale nie musi być szaro, smutno i nudno!

 

 


7

października

2013

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Dnia 07.10.2013 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zwierząt, którego głównym celem było wdrażanie dzieci do pozytywnego stosunku wobec zwierząt i niesienia im pomocy. Dzięki ciekawym zagadkom dzieci utrwaliły także podstawowe wiadomości dotyczące zwierząt domowych, dzikich oraz hodowlanych. W nagrodę przedszkolaki obejrzały ciekawą prezentację dotyczącą najdziwniejszych i najciekawszych zwierząt świata oraz otrzymały odznaki „Przyjaciół zwierząt”.

Ponadto dzięki pomocy rodziców zorganizowaliśmy wystawę w szatni przedszkola pt. „Nasze domowe zwierzątka”, gdzie można podziwiać zdjęcia domowych pupili naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

 

 


1

października

2013

 

WYSTAWA „ZIEMNIAKI- CUDAKI”

Z okazji „Święta pieczonego ziemniaka” przedszkolaki wspólnie z rodzicami przygotowały wspaniałe postacie „Ziemniaki- cudaki”.  Wszystkie prace mogliśmy podziwiać w holu naszego przedszkola - jak zwykle cieszyły się one dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za udział w zabawie i zachęcamy do dalszego angażowania się w życie przedszkola !

 

 


1

października

2013

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W piękny wtorkowy poranek obchodziliśmy w przedszkolu „Święto pieczonego ziemniaka”. Atrakcji było co nie miara. Na początek wszystkie przedszkolaki spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby wysłuchać historii pieczonego ziemniaka. Dodatkowo na wszystkie dzieci czekały zagadki i sportowo- ziemniaczane konkurencje. Przedszkolaki spisały się na medal.

 

 


30

września

2013

 

DZISIAJ DO PRZEDSZKOLA PRZYSZŁA DO NAS NUTKA, CAŁA ZIELONA, MĄDRA, WESOLUTKA!

W poniedziałkowy poranek odbył się w przedszkolu muzyczny koncert- w roli głównej wystąpiła Zielona Nutka, która wprowadziła nas w radosny świat muzyki. Podczas występu nutka pokazała nam, że nie tylko zmysł słuchu odpowiada za poznanie muzyki, lecz również ważny jest wzrok. Przećwiczyła z nami śpiew i taniec- przedszkolaki wypadły znakomicie!

 


26

września

2013

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

W czwartek 26 września dzieci z „Wesołej Ludwiczki” miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt. „Tajemnica leśnych przyjaciół”, którego głównym tematem była przyjaźń. Odwiedzili nas przemili goście z teatru Promyk: miś Beczułka, zajączek Sprytek, pszczółka i lis. Dzięki  ich przygodom  poznaliśmy znaczenie prawdziwej i wartościowej przyjaźni.

 

 


26

września

2013

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W czwartkowy poranek 26 września odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla najmłodszych dzieci z naszego przedszkola. Na maluchy czekało nie lada zadanie! Były to zagadki z niespodziankami, które sprawiły dzieciom wiele radości. Po skończonej zabawie pani dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka za pomocą „Zaczarowanego ołówka”.

 

 


2

września

2013

 

Witamy w przedszkolu po wakacjach

Poniedziałkowy poranek okazał się dla naszych przedszkolaków niezwykle zaskakujący. W holu przedszkola czekały na dzieci przedszkolne wróżki, które zgodnie z hasłem: „ODŻYWIAMY SIĘ ZDROWO” częstowały dzieci  pożywnymi i zdrowymi ciasteczkami. Wizyta wróżek wprowadziła dzieci w dobry nastrój i dzięki temu, przedszkolaki z uśmiechem maszerowały do swoich przedszkolnych sal.

 

 


28-30

sierpień

2013

 

 

Dni adaptacyjne w Wesołej Ludwiczce

W sierpniu w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla nowych przedszkolaków. Maluchy wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy! Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali nasze przedszkole i panie nauczycielki. W trakcie wizyty maluchy  brały udział w zabawach taneczno - ruchowych  i plastycznych, a słoneczna pogoda pozwoliła naszym gościom spędzić miło czas w ogródku przedszkolnym. Zajęcia adaptacyjne już za nami, natomiast kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!

 

 


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!